ENGLISH
  Güncelleme: 05/03/2013

* AB UDYK 2013 Birinci Toplantısı

Uşak 2013 yılı birinci Avrupa Birliğine Uyum Yönlendirme ve Danışma Kurulu Toplantısı 27 Şubat 2013 tarihinde Özmerkez Meclis Toplantı salonunda düzenlendi.

Uşak Valisi Sayın M. Ufuk ERDEN başkanlığında gerçekleşen toplantıda geçmiş dönemlerde ve halihazırda Uşak ilinde yürütülen AB projelerinin yanı sıra yakın dönemde duyuruya çıkılacak olan hibe programları da ele alındı.

Uşak AB UDYK üyelerinin yanı sıra sivil toplum kuruluşları, oda temsilcileri ve ilde yer alan kurum ve kuruluşların proje birimlerinin katılımıyla gerçekleşen toplantıda, Vali ERDEN Avrupa Birliği’ne uyum sürecinde kat edilen önemli mesafenin ülkemizin 2023 hedeflerine ulaşmasına da katkı sağlayacağını dile getirirken, Uşak ilinde proje kültürünün gelişmekte olduğu ve önümüzdeki dönemlerde bunun daha da artacağını belirtti.

Vali ERDEN’in açılış konuşmalarını takiben Uşak AB Proje Koordinasyon Merkezi Koordinatörü Hasan ORTAÇ, Avrupa Birliği Bakanlığı AB İşleri Uzman Yardımcısı Mehmet ÖMÜRBEK, Zafer Kalkınma Ajansı Uşak Yatırım Destek Ofisi Temsilcisi Sayın Kürşat MURAT ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Uşak Koordinatörü Ahmet KARATAŞ sunumları ile devam etti.

Toplantı önümüzdeki dönemlerde Uşak ilinde gerçekleştirilebilecek yeni proje fikirlerinin tartışılmasıyla sona erdi.


Güncelleme: 05/03/2013 / Hit: 5,995