ENGLISH
  Güncelleme: 15/05/2012

* “AB Uzakta Değil Uşak’ta” Projesi Kapanış Toplantısı ve AB UDYK 2012 yılı Birinci Toplantısı

İllerimiz AB’ye Hazırlanıyor Programı kapsamında Uşak Valiliği tarafından yürütülen “AB Uzakta Değil Uşak’ta” projesinin kapanış ve Avrupa Birliğine Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu (AB UDYK) 2012 yılı Birinci Toplantısı 14 Mayıs 2012 tarihinde Uşak’ta gerçekleştirildi. Toplantıya  Kurul üyelerinin yanı sıra, Vali Vekili Sayın Bayram ÖZ, İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Sayın Mehmet ÜNAL  ve Avrupa Birliği Proje Uygulama Başkanı Sayın Bülent ÖZCAN katılım sağladılar.

Toplantının sabah gerçekleşen ilk oturumunda, 9 Mayıs Avrupa Günü etkinliklerine katılım gösteren Uşak AB Proje Ofisinin izlenimleri aktarıldı.  Sabah oturumu, Avrupa Birliği, Proje Uygulama Başkanı Sayın Bülent ÖZCAN’ın AB UDYK üyeleri ile yaptığı soru-cevap bölümüyle sona erdi.

Öğleden sonra gerçekleşen ikinci oturumda Proje Koordinatörü ve İl Koordinasyon Müdürü Sayın Hasan ORTAÇ tarafından “AB Uzakta Değil Uşak’ta” projesini tanıtan bir sunum yapıldı. Sunumun ardından kürsüye çıkan Sayın ÖZCAN projeyi başarıyla sonlandıran Uşak proje ekibine teşekkür konuşmasından sonra AB ile ilişkiler ve son zamanlarda açılan proje çağrılarıyla ilgili bir konuşma gerçekleştirdi.

Toplantı,  “AB Kulübü” ve “Proje Yazma” dallarında başarılı bulunan 1 Eylül İlköğretim Okulu ve Uşak Kız Teknik ve Meslek Lisesi Müdürleri ve öğrencilerine ödüllerin verilmesiyle sona erdi.

Toplam bütçesi 56.440 lira olan proje kapsamında ilköğretim okullarında AB Kulüplerinin oluşturulması,  AB faaliyetlerinin ve hibe imkânlarının duyurulduğu dijital ilan sistemi kurulması, proje hazırlama ve eğiticilerin eğitimi gibi faaliyetler hayata geçirilmiştir.


Güncelleme: 15/05/2012 / Hit: 5,356