ENGLISH
  Güncelleme: 11/04/2018

AB Bakanı Ömer Çelik Şehit Uzman Çavuş Sefa İzbudak’ın Cenaze Törenine Katıldı

AB Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Bitlis’te PKK'lı teröristlerce araziye tuzaklanan el yapımı patlayıcının infilak etmesi sonucu şehit düşen Uzman Çavuş Sefa İzbudak’ın memleketi Adana’da düzenlenen cenaze törenine katıldı.

AB Bakanı Ömer Çelik, şehidin Adana’nın Pozantı ilçesindeki babaevinde şehidin yakınlarına başsağlığı diledi. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve Başbakanımız Binali Yıldırım adına taziyelerini ilettiğini belirten Bakan Ömer Çelik, şunları söyledi:

"Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve hükümeti adına başsağlığı, taziyelerimizi iletiyorum. Allah şehidimize rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Unutmayalım ki bu kahraman çocuklar, bu aziz şehitler sayesinde biz bu ülkede onurlu, şerefli, özgür bir hayat sürüyoruz. Hepiniz her gün görüyorsunuz ve dinliyorsunuz. Bayrağımızı gönderden indirmek istiyorlar ama biz her bir şehidimizle beraber bayrağımızı gökyüzünde daha yükseklere asıyoruz. Gerek ülke içindeki terörle mücadelede gerek Afrin'deki terörle mücadeleyi yürüten kahraman askerimize, güvenlik güçlerimize, askerimize buradan dualarımızı gönderiyoruz. Allah kılıçlarını keskin, gazalarını mübarek kılsın. Allah bayrağımızı yere düşürmesin, birliğimiz, dirliğimiz bozulmasın."

Kaynak: AA

 


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 11/04/2018 / Hit: 8,515