ENGLISH
  Güncelleme: 08/07/2011

* "Kırklareli AB'ye Hazırlanıyor Projesi" Proje Açılış Toplantısı Gerçekleştirildi

kirklareli__kirklareli_abye_hazirlaniyor_projesi_acilis_toplantisi_yapildi_2011_

Avrupa Birliği Bakanlığının İçişleri Bakanlığı ile işbirliği içerisinde sürdürmekte olduğu ve bir yılını doldurmuş olan "Valiliklerin AB Sürecinde Etkinliğinin Artırılması Projesi"  kapsamında, "Valilik AB Birimleri"nin teknik ve idari kapasitesini artırmak amacıyla ABGS tarafından "İllerimiz AB'ye Hazırlanıyor Programı" 2 Şubat 2011 tarihi itibarıyla uygulamaya konmuştur.

Aşamalı olarak tüm illere uygulanması planlanan çok yıllı bu program çerçevesinde sunulan birbirinden iddialı 79 projenin idari ve teknik değerlendirmesi sonucu, 2011 yılı için ayrılan bütçe çerçevesinde 25 il faydalanmaya hak kazanmıştı.  Bu kapsamda İllerimiz AB'ye Hazırlanıyor programının uygulama sürecinde  Kırklareli Valiliği  olarak  ''Kırklareli AB'ye Hazırlanıyor "projesiyle 25 ilden biri seçilerek Trakya Bölgesinde destek almaya hak kazanan tek il oldu.

kirklareli__kirklareli_abye_hazirlaniyor_projesi_acilis_toplantisi_yapildi_2011

Projenin  açılış toplantısı 07 Temmuz 2011 tarihinde Kırklareli  Valiliği Atatürk Kültür Salonu'nda  gerçekleştirildi. Toplantıya Vali Yardımcısı İsmail GULTEKİN, Uyum Danışma ve Yönlendirme Kurulu Üyeleri ,AB Koordinasyon Merkezi çalışanları ile Proje ortağımız Trakya Kalkınma Ajansı Proje Başkanı Selçuk MUTLU katılmışlardır.

Vali Yardımcısı İsmail GULTEKİN, konuşmasında, Kırklareli AB'ye Hazırlanıyor projesi ile Kırklareli İlinin Avrupa Birliği'ne uyum sürecinde kurumsal kapasitesinin geliştirilmesi ve etkinliğinin artırılması hedeflenmekteyiz. AB Koordinasyon Merkezi personelinin ve ildeki diğer kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşlarının kurumsal kapasitesinin artırılarak AB fon ve Mali Kaynaklardan azami ölçüde yararlanılmasının  ve yerel düzeyde AB sürecinin doğru algılanmasının sağlanması amacıyla yürüttüğümüz projenin ilimize hayırlı olmasını diledi.

Toplantıda Kırklareli AB'ye Hazırlanıyor projesinin tanıtımın yanı sıra, yeni teklif çağrıları açılan  Karadeniz Havzası Sınır Ötesi İş Birliği Programı 2007-2013 ile  Trakya Kalkınma Ajansı tarafından Doğrudan Faaliyet Programı ve Teknik Destek  Programının tanıtımı yapıldı.


Güncelleme: 08/07/2011 / Hit: 6,443