ENGLISH
  Güncelleme: 26/08/2011

* Sivas'ın Misyonu Avrupa Vizyonu Programı Yayında

Sivas Valiliği'nin "Sivas'ın Misyonu Avrupa Vizyonu" projesi kapsamında, Sivas AB Bürosu ve  Sivas Radyo televizyonunun işbirliğinde  her ay yayınlanan ve proje ile aynı ismi taşıyan TV programının  23 Ağustos 2011 tarihinde çekimi yapıldı.

Programa katılan Sivas Valisi Sayın Ali KOLAT, uluslararası ilişkiler, ekonomi, demokrasi ve insan hakları konularında ülkemizin Avrupa Birliği'ne üyelik sürecindeki kazanımlarını anlattı.  AB sürecinin Sivas iline olan katkılarına da değinen Vali KOLAT, Sivas ilindeki altyapı projelerinden istihdamı artırmaya yönelik projelere; dezavantajlı gruplara yönelik sosyal içerikli projelerden KOBİ'lere yönelik iş geliştirme projelerine kadar bir çok alandaki AB  projeleri ile Sivas ilinde yaratılan katma değerin önümüzdeki dönemlerde daha da artacağını dile getirdi.

Programın ikinci bölümünde yer alan İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Veysel ÇİFTÇİ, Valiliklerin AB Sürecinde Etkinliğinin Artırılması projesi ile yerele taşınan AB bilincinin ilde oluşturulan mekanizmalar ile güçlendirildiğini ve bu projenin devamı niteliğindeki İllerimiz AB'ye Hazırlanıyor programı ile bu mekanizmaların kurumsal ve teknik kapasitenin daha da geliştirildiğine dikkat çekti.

9 Mayıs Avrupa Günü etkinlikleri çerçevesinde Sivas ilinde gerçekleştirilen faaliyetlere de yer verilen program, önümüzdeki dönemde ilde yapılması planlanan faaliyetlerin anlatılmasıyla son buldu.

Proje süresince her ay bir bölümü yayınlanacak olan "Sivas'ın Misyonu Avrupa Vizyonu" programının Eylül ayında canlı olarak izleyicilere sunulacak bir sonraki bölümünde Kırsal Kalkınma Programı (IPARD) ele alınacak.

Sivas AB Bürosu ve Sivas Radyo Televizyonu işbirliğiyle hazırlanan programın Ankara'da çekilecek bir sonraki bölümünde Avrupa Birliği Bakanlığı'nın işleyiş ve görevleri anlatılması planlanıyor.


Güncelleme: 26/08/2011 / Hit: 5,504