ENGLISH
  Güncelleme: 21/02/2018

Ulusal Uzman

 

-Türk Kamu Çalışanlarının Avrupa Komisyonu'nda Ulusal Uzman olarak geçici görevlendirilmesi (NEPT-SNE) hakkında özet bilgi notu (lütfen  tıklayınız

-Türk Kamu Çalışanlarının Avrupa Komisyonu'nda çalışabilmelerine yönelik Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve Avrupa Komisyonu arasında imzalanmış Mutabakat Zaptı (lütfen tıklayınız)

-6866 sayılı Ulusal Uzmanlığın Düzenlenmesi ile ilgili Avrupa Komisyonu Kararı (lütfen tıklayınız)

-Profesyonel Eğitimdeki Ulusal Uzman Kadrosunda görev alacak kamu çalışanlarımız için kullanılabilecek görevlendirme usulleri hakkında bilgi notu (lütfen tıklayınız)

 

Detaylı Bilgi için: 0312 218 16 54 - 0312 218 17 35

NEPT Mart 2018 Görevlendirmeleri Belirlendi

Türk kamu çalışanlarının Avrupa Komisyonu tarafından ihdas edilen Profesyonel Eğitimde Ulusal Uzman (National Expert in Professional Training-NEPT) pozisyonunda istihdam edilmelerine yönelik olarak Avrupa Komisyonu tarafından yapılmış olan değerlendirme sonucunda Mart 2018 dönemi için 2 NEPT adayının başvurusu kabul edilmiştir.

Avrupa Komisyonunda geçici süre ile görevlendirilen NEPT başvuru sahiplerinin isimleri için tıklayınız.

 

2018 Ekim Dönemi Profesyonel Eğitimdeki Ulusal Uzman (NEPT) Çağrısı

 

Avrupa Komisyonu, 2018 Ekim Dönemi için NEPT duyurusunu faydalanıcı ülkelere iletmiştir. Yapılacak değerlendirme sonucunda başarılı bulunan adaylar 1 Ekim veya 16 Ekim 2018 tarihlerinde başlayacak şekilde 3-5 aylık sürelerle Komisyonun ilgili birimlerinde görev yapacaklardır. NEPT görevlendirmelerine ilişkin ayrıntılı bilgi aşağıdaki belgelerde sunulmaktadır:

 

Açıklayıcı Not

Sıkça Sorulan Sorular

Avrupa Komisyonu Genel Müdürlükleri Listesi

 

2018 Ekim Dönemi için açılan NEPT pozisyonlarına başvurmak isteyen adayların aşağıda belirtilen üç belgeyi kurumları aracılığıyla en geç 16 Mart 2018 tarihinde Avrupa Birliği Bakanlığına ulaşacak şekilde iletmeleri gerekmektedir.

 

1-    NEPT başvuru formu (dosya - İngilizce) (dosya - Fransızca)

 

2-   İngilizce (dosya), Fransızca (dosya) ve Almanca (dosya) dillerinden birinde düzenlenmiş Europass formatında özgeçmiş formu     

3-   Dil seviyesini gösteren, YDS veya ÖSYM tarafından denkliği kabul edilen bir sınav sonucu belgesi

 

 

 
 


Güncelleme: 21/02/2018 / Hit: 110,385