ENGLISH
  Güncelleme: 07/07/2021

Ufuk Avrupa Programı Proje Eğitimleri Başladı

AB Başkanlığı ve TÜBİTAK işbirliği ile tasarlanan Ufuk Avrupa Programı Proje eğitimleri açılış etkinliği 6 Temmuz 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkan Yardımcısı Ayhan Zeytinoğlu ve Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle’nin de katılım sağladığı etkinlikte Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı yaptığı açılış konuşmasında, 2021-2027 döneminde Ufuk Avrupa Programına aktif katılımın Türkiye ekonomisi, ticareti, bölgesel kalkınma ve küresel rekabet edebilirlik bakımından önemine işaret etti.

Etkinliğe anılan kurum temsilcileri ve Ufuk Avrupa Programı eğitimine katılan potansiyel proje ortakları katılım sağladı.

Ufuk Avrupa Programı proje eğitimleri ile kamu kurumlarında bulunan Birlik Programları İrtibat Noktaları, Kalkınma Ajansları, Türkiye Belediyeler Birliği (TBB), Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK), Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM), Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Türk Girişim ve İş Dünyası Konfederasyonu (TÜRKONFED), Türkiye Müstakil Sanayici ve İş Adamları Derneği (MÜSİAD), Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) ve AB Başkanlığı’nın Ufuk Avrupa Program kapsamında proje tasarımı konusunda kapasite geliştirmesi hedeflenmektedir.

 


Diğer Haberler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 07/07/2021 / Hit: 6,379

Copyrights © 2023 Republic of Türkiye Ministry of Foreign Affairs
Directorate for EU Affairs
Copyrights © 2023 - Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı
Avrupa Birliği Başkanlığı