ENGLISH
  Güncelleme: 04/05/2021

Ufuk Avrupa Programı İklim, Enerji ve Mobilite, Dijital, Endüstri ve Uzay Kümeleri Tanıtım Etkinliği Gerçekleştirildi

Dışişleri Bakan Yardımcısı, AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı’nın ev sahipliğinde, Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan moderatörlüğünde, TÜBİTAK, Çevre ve Şehircilik, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlıkları ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi işbirliğiyle Ufuk Avrupa Programı İklim, Enerji ve Mobilite, Dijital, Endüstri ve Uzay Kümeleri Tanıtım Etkinliği 4 Mayıs 2021 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Söz konusu toplantıda, Dışişleri Bakan Yardımcısı, AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, TÜBİTAK Başkanı Prof. Dr. Hasan Mandal, Çevre ve Şehircilik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Emin Birpınar, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakan Yardımcısı Dr. Alparslan Bayraktar ve Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Dr. Ali Taha Koç’un Açılış Konuşmalarının ardından, TÜBİTAK ulusal irtibat noktaları tarafından başvuru yapılabilecek alanlar ve çağrılar hakkında detaylı bilgilendirmeler yapıldı.

Öncelikle iklim değişikliğiyle mücadele etmeyi, yeşil ve dijital dönüşümü sağlamayı ve Avrupa’nın 2050’de ilk karbon nötr kıta olma hedefine ulaşmasını amaçlayan Ufuk Avrupa Programı İklim, Enerji ve Mobilite, Dijital, Endüstri ve Uzay Kümeleri kapsamındaki çağrılara 2021 yılı için toplam 3,2 milyar avro ayrıldı.

 


Diğer Haberler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 04/05/2021 / Hit: 5,267

Copyrights © 2023 Republic of Türkiye Ministry of Foreign Affairs
Directorate for EU Affairs
Copyrights © 2023 - Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı
Avrupa Birliği Başkanlığı