ENGLISH
  Güncelleme: 28/02/2021

''Türkiye ve Avrupa Birliği (AB) Arasında Sivil Toplum Diyaloğu'' Programı kapsamında ''Diyaloğun 10 Yılı Etkinliği'' Kutlanacak

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı’nın faydalanıcısı olduğu, Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) altında desteklenen ve sivil topluma yönelik yürütülen en köklü AB hibe programlarından biri olan “Türkiye ve Avrupa Birliği Arasında Sivil Toplum Diyaloğu"nun uzun yıllardır süregelen başarısı, 9 Mart 2021 tarihinde çevrim içi ve canlı olarak gerçekleştirilecek “Diyaloğun 10 Yılı Etkinliği” ile kutlanacaktır.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Nikolaus Meyer-Landrut, Küresel Toplum Katılımı ve Dayanıklılık Fonu Başkanı Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Eski Başkanı Stefano Manservisi ile Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve  İktisadi Kalkınma Vakfı (İKV) Brüksel Temsilcisi Haluk Nuray, gazeteci Mirgün Cabas’ın moderatörlüğünde gerçekleştirilecek “Diyalog Meydanı” panelinde, Avrupa Birliği ve Türkiye ilişkilerini sivil toplum diyaloğu açısından değerlendirecektir.

Sivil Toplum Diyaloğu Programının tanıtılacağı oturumda ise Avrupa Birliği Başkanlığı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan ve gazeteci Cüneyt Özdemir birlikte yer alacaktır.

Sivil Toplum Diyaloğu Programı kapsamında 2008’den bu yana farklı temalarda uygulanmış projeler, ünlü konuklar eşliğinde “Sivil Toplum Diyaloğu Öyküleri” başlığı altında gerçekleştirilecek dört ayrı panelde tanıtılacaktır.

Etkinlikte ayrıca, Sivil Toplum Diyaloğu projelerinden fotoğraf karelerinin yer alacağı bir sanal sergi, müzikal performanslar, tanıtım filmleri ve karikatür gösterisi de izleyenlerin beğenisine sunulacaktır.

“Diyaloğun 10 Yılı Etkinliği”nde Türkiye ve Avrupa Birliği’nden çok sayıda sivil toplum kuruluşu temsilcisi, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri, Sivil Toplum Diyaloğu proje faydalanıcıları, akademisyenler, medya mensupları, gençler ile sivil toplum gönüllülerinin de arasında yer aldığı toplumun her kesiminden kişi ve kurum bir araya gelecektir.

Etkinlikle ilgili ayrıntılı bilgiye www.diyalogun10yili.com ve www.siviltoplumdiyalogu.org internet sayfalarından ulaşılabilmektedir.

 Güncelleme: 28/02/2021 / Hit: 5,302