ENGLISH
  Güncelleme: 22/11/2019

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı Bayrampaşa Uluslararası Şehir Olimpiyatları Açılış Törenine Katıldı

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı’nın faydalanıcısı olduğu “Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programı” altında Bayrampaşa Belediyesi ve ortakları tarafından yürütülen “Sağlık Sporda Bağlan Hayata Projesi”nin Uluslararası Şehir Olimpiyatları Açılış Töreni 22 Kasım 2019 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirildi.

Törende açılış konuşması yapan Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Türkiye ve AB Arasında Şehir Eşleştirme Hibe Programının Türkiye ve AB ülkelerindeki yerel yönetimler arasında AB katılım süreciyle ilgili alanlarda karşılıklı değişimi ve sürdürülebilir işbirliklerini teşvik etmek üzere oluşturulduğunu, ülkemizin dört bir yanından 23 yerel yönetim kuruluşuna yaklaşık 2.6 Milyon Avro hibe desteği sağlandığını ifade etti. Büyükelçi Kaymakcı, “Sağlık Sporda Bağlan Hayata”nın, İstanbul’dan hibe almaya hak kazanan tek proje olduğunu sözlerine ekledi.

Şehir eşleştirme temasının ülkeler arası ilişkilerin geliştirilmesinde çok önemli bir yere sahip olduğunu söyleyen Büyükelçi Kaymakcı, konuşmasında  Türkiye’den ve Avrupa’dan yerel yönetimlerin biraraya gelmeleri, birlikte çalışarak ortak sorunlara çözümler üretmeleri, birbirlerinin birikimlerinden ve deneyimlerinden faydalanmalarının çok önemli olduğunu da vurguladı.

Semih Erden Spor Salonu’ndaki açılış töreni, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Ahmet Misbah Demircan, Litvanya Cumhuriyeti Büyükelçisi Audrius Brüzga ve Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner’in açılış konuşmalarının ardından sporcuların gösterileriyle devam etti. Törene milli sporcularımız Mete Gazoz, Burcu Dağ ve Müslüm Baştürk de katılım sağladılar. 

20-23 Kasım 2019 tarihlerinde Litvanya Kaunas’tan ve 18 farklı ülkeden yaklaşık 2000 gencin katılımıyla 12 branşta gerçekleştirilen “Bayrampaşa Uluslararası Şehir Olimpiyatları”, Bayrampaşa Belediyesi, Bayrampaşa Spor Kulübü ve Litvanya’dan Kaunas Belediyesinin ortaklığında Bayrampaşa Kaymakamlığının iştirakiyle yürütülen “Sağlık Sporda Bağlan Hayata Projesi”nin etkinliklerinden biridir. Proje ile sağlıklı yaşam ve spor alanında şehir eşleştirme ilişkilerinin ve ortaklar arasında işbirliğinin geliştirilmesi, gençlerin sportif faaliyetler ile sosyal hayata dâhil edilmesi planlanmaktadır.

Proje ile ilgili detaylı bilgi için:

www.yereldeab.org.tr

Yerelde AB İnternet Sitesi > Ana Sayfa

www.yereldeab.org.tr

Valilik AB birimlerinin birbirleri ve AB Başkanlığı ile daha etkin ve düzenli bir iletişim içerisinde olmalarını ve iyi uygulamaları birbirleri ile paylaşmalarını sağlayacak www.yereldeab.org.tr internet portalının yanı sıra yerel düzeyde yürütülmüş olan bütün projeler ile ilgili bilgilerin tek bir veri tabanında toplandığı Proje Veri Tabanı bulunuyor.

 

http://www.bayrampasa.bel.tr/saglikspordabaglanhayata/

Twitter: @SaglikSporda_


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 22/11/2019 / Hit: 4,596