ENGLISH
  Güncelleme: 17/05/2017

AB Bakanı Ömer Çelik Osmaniye’de Halka Seslendi

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımıyla Osmaniye’de gerçekleştirilen mitingde bir konuşma yaptı.

Osmaniye'deki mitingde AB Bakanı Ömer Çelik Başbakan Binali Yıldırım'ın Çukurova'yı, Osmaniye'yi şereflendirdiğini ifade etti. Konuşmasında önemli bir demokratik dönemece doğru hep beraber ilerlediklerini anlatan Bakan Ömer Çelik, "Osmaniye'nin kararının 'evet' olduğu görülüyor." diye konuştu.

AB Bakanı Ömer Çelik, rejim değişikliği tartışmalarına ilişkin olarak ise şunları kaydetti:

"Bakın, Türkiye'nin rejimi cumhuriyettir. Osmaniye, Türkiye Cumhuriyeti'ni korumak için en çok şehit veren illerin başında gelmektedir. Cumhuriyetin temeli cumhurdur, yani cumhuriyetin temeli sizsiniz. Sizin iradenizden başka irade, sizin gücünüzden başka güç yoktur Türkiye'de. Rejim değişikliği nedir, ben size söyleyeyim. Cumhuriyetin içinden cumhuru çalmaktır rejim değişikliği. 27 Mayıs, 12 Eylül, 28 Şubat bir rejim değişikliğidir. Bütün bu rejim değişikliklerini destekleyen partinin CHP olduğunu Osmaniye çok iyi bilmektedir. O yüzden, rejimi istismar partisi olan CHP'nin söylediği yalanlara Osmaniye'de yer yok."

CHP Konya Milletvekili Hüsnü Bozkurt'un "Denize dökeriz" sözlerini de eleştiren AB Bakanı Ömer Çelik, konuşmasına şöyle devam etti:

"En son kafalarının arkasındakini açığa vurdular. 'Evet diyenleri denize dökeceğiz' diyorlar. Ben de diyorum ki 'Osmaniye evet diyor, yüreğin yetiyorsa gel'. Bu Osmaniye ki 15 Temmuz'da FETÖ devletimizi işgal etmeye kalkarken, rejim değiştirmeye kalkarken, milli iradeyi gasbederken Osmaniyeliler, gerçek devrimciler, tankın önüne, topun önüne çıkmış darbe girişimine karşı kahramanca durmuşlardır. O yüzden Osmaniyelilerin kim olduğunu bilmiyor. Kendisine, 'denize dökerim' lafını Osmaniye'de söylemesini hiç tavsiye etmem. Osmaniye burada ve 'evet' diyor."

Bazı kesimlerce Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a "diktatör" ve "tek adam" denildiğini hatırlatan AB Bakanı Ömer Çelik, diktatörlerin halktan korktuğunu, tankın, topun, tüfeğin arkasına saklandığını ancak Erdoğan'ın 15 Temmuz'da tankın üstüne, savaş uçaklarının üstüne yürüdüğünü dile getirdi.

AB Bakanı Ömer Çelik, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine de değinerek, "Bu fırsatı kaçırmayalım. Türkiye'nin önünde 100 yıllık fırsat var. Sizin iradenizin daha da güçleneceği, milli iradenin daha da güçleneceği, bundan sonra halkın iradesinin sandığa ve hükümete mührünü daha kuvvetli vuracağı bir sistem değişikliğine geçiyoruz. 16 Nisan bu ülkenin istiklal ve istikbal mücadelesidir." ifadesini kullandı. 

Mitingde, Başbakan Binali Yıldırım'ın yanısıra AK Parti Osmaniye milletvekilleri Mücahit Durmuşoğlu ve Suat Önal ile AK Parti Osmaniye İl Başkanı Hamza Tor da konuşma yaparak vatandaşları selamladı.

Kaynak: AA


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 17/05/2017 / Hit: 1,559