ENGLISH
  Güncelleme: 01/06/2012

* İllerimiz AB’ye Hazırlanıyor Programı ΙΙ “Bölgesel Projelere Destek Bileşeni” İstişare Toplantıları

İllerimiz AB’ye Hazırlanıyor Programı ΙΙ kapsamında, 20 Mart 2012 tarihinde, AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Dr. Mehmet Cangir’ in başkanlığında, İstanbul, Bursa, Yalova ve Kütahya İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcıları ve Valilik AB Birimleri personelinin katılımlarıyla Avrupa Birliği Bakanlığı’nda “Bölgesel Projelere Destek Bileşeni”  istişare toplantıları gerçekleştirildi.

AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Dr. Mehmet Cangir’ in açılış konuşmasının ardından söz alan Proje Uygulama Başkanı Sayın Bülent Özcan “Kamu-Sivil Toplum İşbirliğinin Geliştirilmesi” ve “Avrupa Birliği Sürecinde Yerel Yönetimler” konulu projeler ile ilgili bilgilendirmelerde bulundu.

Toplantı Sosyal, Bölgesel ve Yenilikçi Politikalar Başkanı Sayın Deren Doğan Yavuz ile İçişleri Bakanlığı, Sivil Toplumu Geliştirme Merkezi, TACSO ve Bakanlığımız temsilcilerinin söz konusu bileşen çerçevesinde hazırlanacak projeler ile ilgili görüş alışverişleriyle son buldu.

Bölgesel Projelere Destek Bileşeni kapsamında gerçekleştirilecek projelerin uygulanmasına Haziran ayında başlanması öngörülmektedir.


Güncelleme: 01/06/2012 / Hit: 3,947