ENGLISH
  Güncelleme: 05/01/2016

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci, Büyükelçi Volkan Bozkır’ın Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’ni Ziyareti

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci, Büyükelçi Volkan Bozkır, temaslarda bulunmak üzere 6 Ocak 2016 tarihinde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'ne (KKTC) bir ziyaret gerçekleştirecektir.

AB Bakanı ve Başmüzakereci, Büyükelçi Volkan Bozkır, KKTC ziyaretinde, KKTC Cumhurbaşkanı Sayın Mustafa Akıncı, Cumhuriyet Meclisi Başkanı Sayın Sibel Siber ve Başbakan Sayın Ömer Kalyoncu tarafından ayrı ayrı kabul edilecek; Dışişleri Bakanı Sayın Emine Çolak ile bir görüşme gerçekleştirip, çalışma yemeğinde ayrıca bir araya gelecektir.

AB Bakanı ve Başmüzakereci, Büyükelçi Volkan Bozkır, Lefkoşa'da KKTC Bayındırlık, Çevre ve Kültür Bakanı Sayın Kutlu Evren ve KKTC Ulaştırma Bakanı Sayın Tahsin Ertuğruloğlu ile de görüşmelerde bulunacaktır.

AB Bakanı ve Başmüzakereci, Büyükelçi Volkan Bozkır, KKTC ziyaretinde, Girne Amerikan Üniversitesi tarafından kendisine tevdi edilecek olan Fahri Doktora ünvanını alacak ve anılan Üniversitede Türkiye, AB ve Kıbrıs konulu bir konferans verecektir.

AB Bakanı ve Başmüzakereci, Büyükelçi Volkan Bozkır'ın KKTC'deki temaslarında, Kıbrıs sorunu, Türkiye-KKTC ikili ilişkileri ve AB müzakere sürecimiz hakkında görüş alışverişinde bulunulacaktır.Güncelleme: 05/01/2016 / Hit: 1,875