ENGLISH
  Güncelleme: 21/05/2019

Türkiye ile Finlandiya Arasında Siyasi İstişareler Toplantısı Helsinki’de Gerçekleştirildi

Türkiye ile Finlandiya Siyasi İstişareler Toplantısı, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ve Finlandiya Dışişleri Bakanlığı Müsteşarı Matti Anttonen başkanlığındaki heyetler arasında 16-17 Nisan 2019 tarihlerinde Helsinki’de gerçekleştirildi.

Türkiye-Finlandiya Siyasi İstişarelerinde, ikili ilişkiler ve Türkiye-Avrupa Birliği ilişkileri ile iki ülkenin ortak gündeminde yer alan bölgesel ve uluslararası konular kapsamlı bir şekilde ele alındı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Faruk Kaymakcı Helsinki temasları çerçevesinde, Finlandiya Başbakanlık AB İşlerinden Sorumlu Devlet Sekreteri Kare Halonen, Fin Akreditasyon Hizmetleri Direktörü Risto Suominen, Fin Eğitim için Ulusal Ajans Genel Müdürü Olli-Pekka Heinonen ile de ayrı ayrı görüşmeler gerçekleştirdi. Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ayrıca Helsinki programı kapsamında, Finlandiya’da yaşayan Türk toplumu temsilcileri ve "The Crisis Management Initiative" yetkilileriyle de biraraya geldi.

Fin Uluslararası İlişkiler Enstitüsü’nde (FIIA) “Değişen Jeopolitik Ortamda Türkiye-AB ilişkileri” konulu seminere katılan, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Türkiye’nin AB üyeliğinin en zorlu üyelik olsa da, gerçekleştiğinde hem Türkiye, hem Avrupa Birliği, hem de ötesi coğrafyalar için en yararlı üyelik olacağını ifade etti. Bakan Yardımcısı Kaymakcı, Türkiye’li AB’nin küresel aktör olabileceğini sözlerine ekledi.

 


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 21/05/2019 / Hit: 3,882