ENGLISH
  Güncelleme: 24/06/2022

Interreg NEXT Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı Tanıtım Etkinliği ve Proje Eğitimi Trabzon’da Düzenleniyor

Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığının Ulusal Otorite sıfatıyla ülkemizdeki yönetimi ve uygulanmasından sorumlu olduğu ve Karadeniz’deki 25 ili kapsayan Interreg NEXT Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programının 2021-2027 dönemine yönelik tanıtım etkinlikleri ve proje eğitimlerinin biri de 28-29-30 Haziran 2022 tarihlerinde Trabzon’da gerçekleştirilecektir.

Etkinlikte, “Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı’na ve 2023 yılı itibariyle başlayacak yeni uygulama dönemine ilişkin bilgiler verilecek sunumların yanı sıra, program kapsamında daha önce proje uygulamış yararlanıcılarımızın tecrübeleri paylaşılacak ve  önümüzdeki dönemde uygulanacak projelere ışık tutacak bir panel düzenlenecektir.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı, Büyükelçi Sayın Faruk KAYMAKCI’nın çevrimiçi olarak katılacağı, 28 Haziran’da gerçekleştirilecek tanıtım etkinliğine, sınır ötesi işbirliği programlarının potansiyel yararlanıcıları olan yerel yönetimler, merkezi idarenin bölgesel temsilcilikleri, üniversiteler, eğitim kurumları, iş destekleme kuruluşları ve sivil toplum kuruluşları temsilcilerinin katılımı beklenmektedir.

Tanıtım etkinliğinin ardından, 29-30 Haziran 2022 tarihlerinde ise Interreg NEXT Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programına başvurmak isteyen yararlanıcılara yönelik bir proje hazırlama eğitimi düzenlenecektir. İki gün sürecek eğitim ile katılımcılar, sınır ötesi işbirliği programları özelinde proje fikirleri yaratılması, proje faaliyetlerinin ve bütçesinin detaylandırılması ve proje formlarının doldurulması konularında bilgilendirilecek, 2023 yılı başında duyurulacak teklif çağrısı için kurumsal kapasitelerinin güçlendirilmesi sağlanacaktır.

Sınır ötesi işbirliği programları kapsamında; yerel ve bölgesel yönetimler, eğitim ve öğretim kurumları, sivil toplum kuruluşları ve meslek odaları gibi kar amacı gütmeyen kuruluşlar ile KOBİ’lere, belirlenen öncelik alanlarında diğer katılımcı ülkelerdeki muhataplarıyla ortaklaşa olarak uyguladıkları projelere finansman ve hibe desteği sağlanmaktadır.

Teklif çağrıları, https://cbc.ab.gov.tr/ ve https://blacksea-cbc.net/ adreslerinden takip edilebilir.

Tanıtım etkinliği ve proje hazırlama eğitimine yoğun ilgi beklendiğinden, mümkün olduğunca farklı kurum ve kuruluşlardan katılım sağlanmasını temin etmek amacıyla kayıt ve onay yöntemi ile katılımcı kabul edilecektir. Kayıtların 24/06/2022 tarihinde dolması öngörüldüğünden ilgilenenlerin mümkün olan en kısa süre içinde kayıt formunu doldurmaları tavsiye edilmektedir.

Etkinliklere katılımlar yalnızca Tekirdağ, Sakarya, İstanbul, Düzce, Bolu, Zonguldak, Sinop, Samsun, Kastamonu, Giresun, Çankırı, Çorum, Amasya, Ordu, Trabzon, Rize, Artvin, Tokat, Yalova, Kocaeli, Bartın, Karabük, Gümüşhane illeri ile sınırlıdır. 

Etkinlik ve eğitim için kayıt formlarına aşağıdaki bağlantılardan ulaşılabilir:

28 Haziran 2022 Trabzon açılış etkinliği

29-30 Haziran 2022 Trabzon proje eğitimi

Etkinlik gündemi için lütfen tıklayınız. Güncelleme: 24/06/2022 / Hit: 9,311

Copyrights © 2023 Republic of Türkiye Ministry of Foreign Affairs
Directorate for EU Affairs
Copyrights © 2023 - Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı
Avrupa Birliği Başkanlığı