ENGLISH
  Güncelleme: 22/07/2019

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı 2019 Avrupa Hareketlilik Haftası Basın Toplantısına Katıldı

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı 11 Temmuz 2019 tarihinde Ankara’da düzenlenen Avrupa Hareketlilik Haftası basın toplantısına katıldı.

Basın Toplantısına Büyükelçi Faruk Kaymakcı’nın yanı sıra AB Türkiye Delegasyonu Başkanı Büyükelçi Christian Berger ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin de katıldı. Türkiye Belediyeler Birliği ve AB Türkiye Delegasyonu işbirliği ile gerçekleşen basın toplantısında Büyükelçi Faruk Kaymakcı 16-22 Eylül 2019 tarihinde kutlanacak Avrupa Hareketlilik haftasının 2019 yılı temasının “Güvenli Yürüme ve Bisiklete Binme” olarak belirlendiğini ifade etti.

Büyükelçi Faruk Kaymakcı, basın toplantısı öncesinde Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin ile Dışişleri Bakanlığı’nda Avrupa Hareketlilik Haftası, göç konusu, Gaziantep Gastronomi etkinliği, AB ile yerel yönetimlerimiz arasında işbirliği mekanizmalarının güçlendirilmesi ile ilgili bilgi paylaşımında bulundu.

 


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 22/07/2019 / Hit: 3,858