ENGLISH
  Güncelleme: 03/12/2021

Avrupa Birliği Başkanlığı Ortak Yarınlar Ödül Programı Kapsamında Jüri Özel Ödülünün Sahibi Oldu

Avrupa Birliği Başkanlığı “Ortak Yarınlar Ödül Programı” kapsamında Katılım Öncesi Yardım Aracı altında yürütmekte olduğu Türkiye ve AB Arasında Sivil Toplum Diyaloğu-V ve Sivil Toplum Destek Programı-II projeleri ile Jüri Özel Ödülü’nün sahibi oldu. 2 Aralık 2021 tarihinde www.ortakyarinlar.com adresinden canlı olarak yayımlanan ödül programına Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdürü Bülent Özcan katılım sağladı.

Başkanlığımızın “AB Fonuyla Yürütülen Avrupa Birliği Başkanlığı Projeleri” isimli başvurusunun ödül programının tüm kategorilerini kapsadığının, vesile olunan projelerle ülkemizde fayda yaratan kurumların desteklendiğinin vurgulandığı ödül sunumunda Bülent Özcan AB Başkanlığı’nın önümüzdeki dönemde de sivil toplum örgütleri ile ilgili çalışmalara devam edeceğini; özellikle sürdürülebilirlik, çevre, iklim değişikliğinin yaratmış olduğu etkilerin azaltılması ve dijitalleşmenin yeni dönemdeki önemli konular olacağını belirtti.

Ödülün açıklanmasının ardından Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı yaptığı değerlendirmede, Avrupa Birliği Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan projelerin tanıtılmasına, iyi uygulamaların büyük kitleler ile paylaşılmasına fırsat veren Ortak Yarınlar Ödül Programı kapsamında Jüri Özel Ödülü’nü almış olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. 

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, ayrıca “Avrupa Birliği’nin IPA kaynağını kullanarak sivil toplum kuruluşlarının projelerini desteklemek üzere tasarladığımız hibe programları, STK’ların kapasite geliştirme çalışmalarına katkı sağlıyor. Projeler ile birlikte Türkiye ve AB’deki sivil toplum kuruluşları arasında işbirliği kültürü ve diyalog gelişiyor. Bu çerçevede Jüri Özel Ödülü’nü kazanan projelerde emeği geçen çalışma arkadaşlarıma ve proje faydalanıcılarına teşekkürlerimi sunuyorum. Ortak Yarınlar Ödül Programı’na başvuran kurumların bu birbirinden güzel projelerinin etkisini artırarak devam etmesini; tüm çalışmaların kamu kurumlarına, şirketlere, üniversitelere ve sivil toplum kuruluşlarına ilham vermesini diliyorum. Biz de ortak yarınların birlikte mümkün olduğuna inanıyoruz.” dedi.

Ortak Yarınlar Ödül Programı Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu tarafından 2014 yılından beri kurumsal sosyal sorumluluk alanında farkındalığı artırmak üzere düzenleniyor. Söz konusu programın bu dönemine kamu sektörü, özel sektör ve sivil toplum sektöründen toplam 121 başvuru yapıldı. Adaylar Birlikte Mümkün, Çeşitlilik ve Kapsayıcılık, Kadınlar için Fayda Yaratanlar, Gençlerin Yolunu Açanlar, Dijitalleşme, İş, İş Kültürü ve İşgücü Dönüşümü, İş Sağlığı ve Güvenliği ve Sürdürülebilirlik ve Çevre kategorilerinde değerlendirildi.

 


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 03/12/2021 / Hit: 1,833