ENGLISH
  Güncelleme: 28/10/2020

AB Programları Kurulu İkinci Toplantısı Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı Başkanlığında Gerçekleştirildi

“AB’den Sağlanacak Katılım Öncesi Fonların ve AB Birlik Programlarına ve Ajanslarına Katılımın Yönetimi ile İlgili 2019/20 Sayılı Cumhurbaşkanlığı Genelgesi” uyarınca oluşturulan AB Programları Kurulu toplantısının ikincisi Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı başkanlığında 27 Ekim 2020 tarihinde çevrimiçi olarak gerçekleştirildi.

Kurul Toplantısına Hazine ve Maliye Bakan Yardımcısı Sayın Bülent Aksu,  Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Sayın Serdar Çam, Ticaret Bakan Yardımcısı Sayın Gonca Işık Yılmaz Batur, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) Başkanı Sayın Prof. Dr. Hasan Mandal, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanı Sayın Dr. Murat Güllüoğlu, Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanı Sayın İlker Astarcı ile Türk Standartları Enstitüsü (TSE) Başkanı Sayın Prof. Dr. Adem Şahin başta olmak üzere ilgili tüm kurumlarımızın üst düzey yöneticileri de katılım sağladı.


Kurul Toplantısında, çalışma gruplarının öncü kurumları kurul üyeleri görüş alışverişinde bulunarak Ufuk Avrupa, Erasmus, Avrupa Dayanışma Programı, Fiscalis, Gümrükler, Sivil Koruma Mekanizması ve Yaratıcı Avrupa Programlarına katılım kararı almıştır.

 


Diğer Haberler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 28/10/2020 / Hit: 6,123

Copyrights © 2023 Republic of Türkiye Ministry of Foreign Affairs
Directorate for EU Affairs
Copyrights © 2023 - Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı
Avrupa Birliği Başkanlığı