ENGLISH
  Güncelleme: 29/05/2018

AB Bakanı Ömer Çelik’in Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a Yönelik Değerlendirmeleri

Avrupa Birliği (AB) Bakanı ve Başmüzakereci Ömer Çelik, Türklere yönelik nefret suçu işleyen Fransız Le Point dergisine sahip çıkan Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a yönelik değerlendirmelerde bulundu. 

AB Bakanı Ömer Çelik, Twitter hesabından yaptığı açıklamada "Hiçbir yayıncılık değeri olmayan bir kara propaganda yöntemiyle nefret suçu işleyen bu dergiye Macron sahip çıkmış. Ve basın özgürlüğünden bahsetmiş. Nefret suçu ve aleni hakaret ne zamandan beri basın özgürlüğü oldu?" ifadelerini kullandı.

Fransız Le Point dergisinin Cumhurbaşkanınız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik, kara propaganda yöntemiyle saldırarak nefret suçu işleyen bir yayın yaptığını belirten AB Bakanı Ömer Çelik, Fransa Cumhurbaşkanı Macron'a "Sayın Macron aynı üslubun, nefret dilinin ve kara propagandanın kendisi için kullanılmasını uygun buluyor mu?" sorusunu yöneltti.

Fransa'da yayın yapan haftalık Le Point dergisinin son sayısında Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye, Fransa'da yaşayan Türkler ve Türklere ait kurumlara yönelik kesin olmayan veya anonim kaynaklara dayandırıldığı söylenen bilgilerle karalama kampanyası başlatılmıştı. Dergiye, Türkiye ve Fransa'da yaşayan Türkler büyük tepki göstermiş, Avignon kentinde bir gazete bayisine asılan tanıtım afişi protestolar sonucu indirilmişti.

Kaynak: AA


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 29/05/2018 / Hit: 2,519