ENGLISH
  Güncelleme: 17/07/2013

AB Akademik Araştırmalar Serisi Kapsamında Basılacak Doktora Tezleri için Son Başvuru Tarihi 1 Ekim 2013

Bakanlığımızın Avrupa Birliği (AB) alanında ülkemizdeki bilgi birikiminin arttırılması ve bu alanın en güncel şekliyle takip edilebilmesi amacıyla yürüttüğü “AB Akademik Araştırmalar Serisi” kapsamında her yıl üniversitelerimizde AB ile ilgili konularda hazırlanan 2 adet başarılı doktora tezinin basımı gerçekleştirilmektedir.

2014 yılında basılacak doktora tezleri için “YÖK’e bağlı veya YÖK tarafından denkliği tanınan yurt dışı üniversitelerde öğrenim gören öğrenciler tarafından AB ile ilgili konularda yazılmış ve 2012 yılı içerisinde tamamlanmış veya 2013 yılı içerisinde tamamlanacak olma” koşulu aranmaktadır. Tezlerinin AB Akademik Araştırmalar Serisi kapsamında değerlendirmeye alınmasını ve uygun bulunması halinde basılmasını isteyen doktora öğrencilerinin en geç 1 Ekim 2013 tarihine kadar Bakanlığımız Araştırma ve Dokümantasyon Başkanlığına (ardb@ab.gov.tr e-posta adresi üzerinden) başvuru yapmaları gerekmektedir.

Başvuruların değerlendirilmesi ve tezlerin basım ve dağıtım sürecine ilişkin şartname için lütfen tıklayınız.Güncelleme: 17/07/2013 / Hit: 9,218