ENGLISH
  Güncelleme: 14/11/2012

* İl Özel İdareleri AB'ye Hazırlanıyor Projesi İkinci Hayatboyu Öğrenme Semineri Düzenlendi

İl Özel İdareleri AB'ye Hazırlanıyor Projesi kapsamında Hayatboyu Öğrenme Programı 2013 Ulusal Teklif Çağrısına başvuru hazırlığı içinde olan il özel idareleri ve valilik AB birimleri çalışanlarına yönelik olarak gerçekleştirilecek ve üç gün sürecek olan ikinci eğitim semineri 13 Kasım 2012 tarihinde Antalya'da başladı.

Vilayetler Hizmet Birliği Genel Sekreteri V. Vali Yardımcısı Sayın M. Fahri AYKIRI'nın açılış konuşması ile başlayan eğitim semineri, Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı AB İşleri Uzmanı Sayın A. Hakan ATİK'in "İl Özel İdareleri AB'ye Hazırlanıyor Projesi ve Yerelde Yürütülen Çalışmalar" konulu sunumu ile devam etti. Ayrıca, Avrupa Birliği Bakanlığı Sosyal, Bölgesel ve Yenilikçi Politikalar Başkanlığı AB İşleri Uzman yardımcısı Yusuf Ziya AYRIM tarafından "Avrupa Birliği ve Birlik Programları" konulu bilgilendirme sunumu gerçekleştirildi.

Üç gün sürecek eğitim boyunca Avrupa Birliği Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı uzmanları tarafından Leonardo da Vinci ve Grundtvig programları hakkında detaylı bilgiler verilecek ve grup çalışmaları yapılacaktır.


Güncelleme: 14/11/2012 / Hit: 8,470