ENGLISH
  Güncelleme: 08/04/2019

Antalya Sivil Platformu (SivilAnT) Projesinin Açılış Toplantısı Antalya’da gerçekleştirildi.

T.C. Dışişleri Bakanlığı Avrupa Birliği Başkanlığı’nın faydalanıcısı olduğu ve IPA Sivil Toplum Sektörü kapsamında desteklenen “Ortaklıklar ve Ağlar Hibe Programı” altında Beyaz Baston Görme Engelliler Derneği’nin Antalya Sivil Platformu (SivilAnT) Projesi açılışı Mali İşbirliği ve Proje Uygulama Genel Müdür V. Bülent Özcan’ın katılımlarıyla 8 Nisan 2019 tarihinde Antalya’da gerçekleştirildi. Açılış toplantısına katılan çok sayıda sivil toplum kuruluşu, kamu kurumu temsilcisi ile özel sektör temsilcilerine proje hakkında bilgi verildi.

Sayın Özcan konuşmasında Antalya ilinde sivil toplum kuruluşlarını, kamu kurum ve kuruluşları ile üniversiteleri bir araya getiren bir kent ağı oluşturacak olan projenin öneminin altını çizdi.

İki yıl sürecek ve 394.562,50 Avro bütçe ile yürütülecek Antalya Sivil Platformu (SivilAnT) Projesi SivilAnT Platformu aracılığıyla STK – kamu - özel sektör işbirliğinin tesis edilmesine, STK’ların kapasitelerinin gelişimine, gönüllülük ve filantropinin yaygınlaştırılmasına, aktif vatandaşlığın ve katılımcı demokrasinin tesis edilmesine katkıda bulunmayı hedefliyor.

 


Güncelleme: 08/04/2019 / Hit: 4,360