ENGLISH
  Güncelleme: 07/03/2022

Staj Olanakları

2020 yılıda yürürlüğe giren yeni Staj Yönergesi ile Bakanlığımızın hizmet birimlerinde staj yapacak kişilere yönelik başvuru, aranan şartlar ile staj sürecine ilişkin usul ve esasları yeniden düzenlenmiştir. Yeni Staj Yönergesi ve Staj Talep Formu’na aşağıdaki linklerden ulaşabilirsiniz.
Staj Yönergesi İndirmek için tıklayınız.
Staj Talep Formu   İndirmek İçin Tıklayınız (.doc 123 Kb.)

Stajyer Aydınlatma Metni İndirmek İçin Tıklayınız(.pdf, 339 Kb)

Staj Seferberliği Uygulama Yönergesi linki:

DUYURU : 

Başkanlığımızda staj başvurusunda bulunmak isteyen Lisans ve Yüksek Lisans öğrencileri Cumhurbaşkanlığının başlatmış olduğu staj seferberliği projesi kapsamında Kariyer Kapısından başvurularını yapmakla yükümlü olup son başvuru tarihi 31 MART 2022'dir

NOT: Staj Seferberliği kapsamında Kariyer Kapısından staj başvurusunda bulunan öğrencilerin başvuruları olumlu olduğu takdirde stajyer adaylarına davet maili gönderilir daha  sonra Staj Başvuru formu tarafımıza öğrenciler tarafından iletilmektedir. 

Staj başvuru linki: https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/

Mezun olmuş stajyer adayları başvurularını abstaj@ab.gov.tr mail adresine yapabileceklerdir.

2022 dönemine başvuruda bulunmak isteyen Mezun olan stajyer adaylarının başvurları başlamış olup kısıtlı sayıda öğrenci alımı olacaktır. 

 

 

 

NOT:

Cumhurbaşkanlığı Staj Seferberliği Kariyer Kapısı Kararnamesi ile aşağıda belirttiğimiz ilanla ilgili olarak staj başvuruları açıldığına dair duyurusu yapıldıktan sonra yapabilirsiniz.

27/10/2020 tarihli 31287 sayılı (mükerrer) Resmi Gazete’de Cumhurbaşkanı Kararı olarak yayımlanarak yürürlüğe giren “2021 Yılı Cumhurbaşkanlığı Yıllık Programı”nın 571.2 sayılı tedbirine istinaden 2021 yılından itibaren üniversite öğrencilerinin staj başvuruları Staj Seferberliği Projesi Kapsamında Kariyer Kapısı üzerinden alınacaktır.

İlanları https://kariyerkapisi.cbiko.gov.tr/ adresi üzerinden takip edip başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz.

 

  


Güncelleme: 07/03/2022 / Hit: 298,512