ENGLISH
  Güncelleme: 04/06/2024

Mali İşbirliği Koordinasyon Kurulu 13. Toplantısı gerçekleştirildi

Mali İşbirliği Koordinasyon Kurulu Toplantısı 4 Haziran 2024 tarihinde Başkanlığımızda gerçekleştirildi. Toplantıya Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı, aynı zamanda Katılım Öncesi Yardım Ulusal Koordinatörü (NIPAC) Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay başkanlık etti. Toplantıya Hazine ve Maliye Bakanlığı Bakan Yardımcısı ve Ulusal Yetkilendirme Görevlisi Osman Çelik ile ilgili Bakanlıklarımız ve Kurumlarımızın Bakan Yardımcıları ve üst düzey yetkilileri katılım sağladı.

Toplantıda Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) II dönemi (2014-2020) ve III dönemi (2021-2027) mevcut durum, programlama, uygulama ve izleme ile yetki devri ve kurumsal yapılanma süreçlerine ilişkin konularda bilgilendirme ve istişarelerde bulunuldu.

Mali İşbirliği Koordinasyon Kurulu, IPA kapsamında tahsis edilen AB fonlarının etkin, amacına uygun ve zamanında kullanımının teminine yönelik kararlar almak ve mali işbirliği sürecindeki gelişmeler hakkında kurumlarımızı bilgilendirmek amacıyla belirli aralıklar ile toplanmaktadır.


Diğer Haberler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 04/06/2024 / Hit: 351

Copyrights © 2023 Republic of Türkiye Ministry of Foreign Affairs
Directorate for EU Affairs
Copyrights © 2023 - Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı
Avrupa Birliği Başkanlığı