ENGLISH
  Güncelleme: 16/06/2015

Sivil Toplum Diyaloğu III Programı Kapsamında Düzenlenen Diyalog Seminerleri Gaziantep’te Devam Ediyor

Sivil Toplum Diyaloğu III Programı Kapsamında Düzenlenen Diyalog Seminerleri Gaziantep’te Devam Ediyor

Avrupa Birliği’nin Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı (IPA) kapsamında, Türkiye ile Avrupa Birliği tarafından ortaklaşa finanse edilen ve AB Bakanlığı tarafından yürütülen “Sivil Toplum Diyaloğu III Programı”nın bileşenlerinden biri olan Diyalog Seminerleri’nin üçüncüsü 16-17 Haziran 2015 tarihlerinde Gaziantep’te gerçekleştirildi.

Diyalog Seminerleri ile Türkiye’nin Avrupa Birliği’ne katılım sürecinde yürütülen çalışmaların, elde edilen sonuçların ve bunların gündelik hayatımıza etkilerinin kamuoyunda daha bilinir kılınması için sürecin etkin aktörleri olan Medya, Sivil Toplum ve Kamu Kurumu temsilcilerinin birlikte çalışma pratiği geliştirmeleri amaçlanıyor.

Program kapsamındaki üçüncü Diyalog Semineri’ne Gaziantep, Malatya, Diyarbakır, Adıyaman, Mardin, Şanlıurfa, Kilis, Hatay ve Adana illerinde çalışan STK, yerel ve ulusal medya ile kamu temsilcileri katıldı. İki gün süren seminerlerin ilk gününde alanında uzman aktörler “Kamu, STK ve Medya İşbirliği için Diyalog Seminerleri: Anlamak, Anlatmak ve Anlaşmak” başlıklı panelde katılımcılarla deneyimlerini paylaştı. Bu oturumun ardından düzenlenen çalıştayda ise katılımcılar, Türkiye-AB ilişkilerinde oynadıkları rol ve kamuoyunun sürece yönelik bilgilendirilmesi için yapılan çalışmaları birlikte değerlendirme fırsatı buldu.

Diyalog Seminerleri ile ilgili ayrıntılı bilgiye ve seminer takvimine ulaşmak için:

http://siviltoplumdiyalogu.org/diyalog-seminerleri


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 16/06/2015 / Hit: 9,607