ENGLISH
  Güncelleme: 04/11/2013

* Yerel Yönetimler İçin Avrupa’dan Yenilikçi Uygulamalar Transferi Bölgesel Çalıştayı Sona Erdi

Yerel Yönetimler İçin Avrupa’dan Yenilikçi Uygulamalar Transferi Bölgesel Çalıştayı Sona Erdi

Valiliklerin AB Sürecinde Etkinliğinin Artırılması Projesi kapsamında 31 Ekim – 1 Kasım 2013 tarihlerinde Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Sayın Egemen Bağış’ın himayelerinde İstanbul Harbiye Askeri Müze ve Kültür Sitesi’nde gerçekleştirilen “Yerel Yönetimler İçin Avrupa’dan Yenilikçi Uygulamalar Transferi Bölgesel Çalıştayı” sona erdi.

Etkinlik ikinci gününde VABPro II. Yürütme Kurulu Toplantısı ile başladı. AB Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Mehmet Cangir ve İçişleri Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı Sayın Enver Salihoğlu’nun açılış konuşmaları ile başlayan toplantı, Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu Kamu Maliyesi ve Kamu Yönetimi Reformu Sektör Yöneticisi Sayın Umut Özdemir Tsarouhas’ın konuşması ile devam etti. Toplantıda, Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı Koordinatörü Sayın İlksen Hilal Yıldır VABPro’nun tamamlanan ve önümüzdeki dönem gerçekleşecek faaliyetleri ile ilgili bilgi verdi. Sayın Yıldır sunumuna Şehir Eşleştirme Programı Tanıtımı ile devam etti. Öğleden sonra oturumu LdV Yenilik Transferi Programı Proje Çalıştayı ile devam etti.

LdV Yenilik Transferi Programı Proje Çalıştayının tamamlanması ile “Yerel Yönetimler İçin Avrupa’dan Yenilikçi Uygulamalar Transferi Bölgesel Çalıştayı” Sona erdi.

YereldeAB.org İnternet Sitesi

Avrupa Birliği Bakanlığı ana sayfasında yer alan “AB Süreci ve İllerimiz” bölümü www.yereldeab.org.tr adresinde sürdürülecek. 81 ilde Avrupa Birliği alanında gerçekleştirilen tüm faaliyetler tek bir internet sayfasında hizmete sunulduğu site ile ilgili detaylı bilgi ve spot film için tıklayınız.


Güncelleme: 04/11/2013 / Hit: 6,451