ENGLISH
  Güncelleme: 16/07/2013

* Gönüllü Grubundan Valiliğe Ziyaret

“Uluslararası  Gönüllü Çalışma Kampı” Karaağaç Yatılı Bölge Okulu ev sahipliğinde yapılıyor. Türk ve yabancı gönüllülerden oluşan uluslararası grup okulun boya-badana ve bahçe düzenlemesi işlerinde gönüllü olarak çalışıyorlar. Grupta Türkiye’nin yanı sıra ABD, Kore, İspanya, Polonya ve Tayvan’dan gönüllüler bulunuyor. 1 Temmuz’da Karaağaç’a gelen grup, bir yandan okul için gönüllü olarak çalışırken bir yandan da Edirne’nin tarihi ve turistik yerlerini gezerek, yerel halkla konuşarak ve ziyaretler yaparak tarihimizi ve kültürümüzü öğreniyorlar.

Gönüllü Grubundan Valiliğe Ziyaret

Bu ziyaretler kapsamında grup, Edirne Valiliği toplantı salonunda Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN ve Milli Eğitim Müdürü Hüseyin ÖZCAN ile bir araya geldi.  Ziyaretten duyduğu memnuniyeti ifade eden ÖZKAN, farklı ülkelerde yaşayan ve farklı kültürlere sahip insanların birbirlerinden öğrenecek çok şeyleri olduğunu söyledi.

Yabancı gönüllüler de, bu değişim programları sayesinde bazı önyargılarının değiştiğini ifade ederek, Edirne’yi çok sevdiklerini söylediler ve gördükleri konukseverlik için teşekkür ettiler.


Güncelleme: 16/07/2013 / Hit: 5,749