ENGLISH
  Güncelleme: 14/05/2013

* SEI VALİLİKLER PROJESİ: İstanbul Eğitim İhtiyaç Analizi

“Valiliklerde AB İşleri için Kapasite Oluşturulması Projesi (VAB PRO)” kapsamında İstanbul Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışması 2-3 Mayıs 2013 tarihleri arasında gerçekleştirildi. AB Bakanlığı ve Teknik Destek Ekibi uzmanları tarafından gerçekleştirilen mülakat, bilgilendirme toplantıları ve odak grup toplantıları ile İstanbul ilinin AB konularındaki öncelikli eğitim ihtiyaçları belirlenmeye çalışıldı.

İstanbul İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Sayın Kazım TEKİN ile gerçekleştirilen mülakat ile başlayan Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışmasına İstanbul İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Sayın Sabri KAYA İstanbul Kalkınma Ajansı Program Yönetim Birim Başkanı Sayın Süleyman BAYEZIT, İstanbul Büyükşehir Belediyesi AB ve İstanbul Uluslararası Finans Merkezi Müdür Yardımcısı Sayın Timuçin KURT, İstanbul Ticaret Odası Genel Sekreter Yardımcısı Sayın Kenan ÖZTEKİN yapılan görüşmeler ile devam edildi.

Eğitim İhtiyaç Analizi Çalışmasının odak grup toplantısı bölümünde ise il müdürlükleri ve sivil toplum kuruluşları ile İstanbul’un AB ile ilgili konulardaki mevcut durumu ve eğitim ihtiyaçları konularında görüş alışverişinde bulunuldu.

İhtiyaç Analizi çalışması diğer illerde de uygulandıktan sonra ortaya çıkacak ihtiyaçlar ışığında 20 ile yönelik Kapasite Geliştirme Faaliyetleri İş Planı oluşturulacak ve proje faaliyetleri bu ihtiyaçlara göre uygulanacak.


Güncelleme: 14/05/2013 / Hit: 6,563