ENGLISH
  Güncelleme: 17/12/2012

* Edirne Valiliğine Proje Ziyaretleri

Bulgaristan / Yanbolu Kolio Fıcheto İnşaat ve Jeodezi Lisesi ile Edirne Merkez Kız Teknik ve Meslek Lisesi’nin ortaklaşa uygulamayı planladıkları proje ile ilgili bilgi vermek amacıyla Valiliğe 27.11.2012 tarihinde bir ziyaret gerçekleştirdiler. Amacı; inşaat sürecinin aşamalarını ve faaliyetlerini öğrencilere uygulamalı olarak öğretmek olan projenin,  gençlere pratik bilgiler ve gelecekteki kariyerleri için gerekli becerileri kazandıracağı vurgulandı.

Edirne Valiliği Proje Ziyaretleri

Edirne Valiliği Toplantı Salonunda yapılan oturumda, Valiliği temsilen Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN yaptığı konuşmada Sınırötesi İşbirliğinin önemine vurgu yaparak, sınırın her iki tarafındaki kurumların AB hibelerinden azami ölçüde yararlanmalarını beklediğini ifade etti.

Edirne Valiliği Proje Ziyaretleri

Edirne Mimarlar Odası, Bulgaristan / CAD Mimarlar Odası, Bulgaristan / UAB / Mimar Yatırım Tasarım, KIIP Mühendisler Odası ve Plovdiv Meslek Yüksekokulu temsilcileri de ziyaretten duydukları memnuniyeti ifade ettiler.

Ayrıca İstanbul Rumeli Balkan Kadınlar Derneği temsilcileri aynı günde Edirne Valiliği’ne bir ziyaret gerçekleştirerek  “Doğu’dan Batı’ya Uzanan Dostluk ve Sevgi Eli - Kültürler Arası Kadın Dayanışması Gülümseyen Yüzler Projesi”  ve “Sonsuzluğa Bakış” isimli projelerinin tanıtımını yaptılar ve Edirne Valiliği’nden destek istediler. Projelerin yeri, süresi ve faaliyetleri hakkında Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN’a bilgi verdiler.


Güncelleme: 17/12/2012 / Hit: 5,510