ENGLISH
  Güncelleme: 18/10/2012

* Moldova Çalışma Ziyareti

Edirne Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN Başbakanlık Türk İşbirliği Kalkınma İdaresi Başkanlığı’nın, Moldova’nın başkenti Kişinev’de bulunan Program Koordinatörlüğünü ziyaret ederek, koordinatör Atlla Cem KARAMOLLAOĞLU ile görüştü.

Moldova Çalışma Ziyareti

Ziyarette koordinatör Karamollaoğlu, TİKA’nın Moldova’da yürüttüğü faaliyetler, Moldova’da Türklere yönelik yatırım imkanları ve Gagavuz Türkleri hakkında bilgilendirme yapmıştır. Edirneli işadamlarının, Ticaret ve Sanayi odalarının Moldova’ya yönelik yatırım planlamalarını gözden geçirmelerini ve öncelemelerini ifade etmiştir.

Edirne Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN, Türkiye ‘nin Moldova Büyükelçisi Mehmet Selim Kartal’ı da makamında ziyaret etti. Ziyaret çerçevesinde yapılan görüşmelerde Büyükelçi KARTAL Moldova’daki Türkler hakkında bilgi verdi. Ayrıca Kartal Moldova’nın özellikle tarımsal yatırımlar için son derece uygun alanlar içerdiğini vurguladı. Edirneli işadamlarını yatırım yapmaları konusunda Moldova’ya davet ederek, yapılacak ziyaretlerde Edirneli işadamlarına yardımcı olmaktan mutluluk duyacağını ifade etti.

Moldova Çalışma Ziyareti


Güncelleme: 18/10/2012 / Hit: 6,026