ENGLISH
  Güncelleme: 26/09/2012

* Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi’nin IPA Sınır Ötesi Programı başarı ile sonuçlandı

Uzunköprü Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi’nin liderliğini yürüttüğü, IPA Bg-Tr Sınır Ötesi Programı kapsamındaki Gençlik Köprüleri isimli projenin kapanışı  yapıldı.

Programa, Bulgaristan’dan proje ortakları olarak Yeşil Burgaz Vakfı yöneticileri, K. Fatinov Meslek Lisesi yöneticileri, öğretmen ve öğrencileri, Türkiye’den Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi okul yönetimi, öğretmenleri, öğrencileri ile veliler katıldı. Bulgaristan - Burgaz Valisi Konstantin Grebenarov da programda yer alan isimlerdendi.

Edirne Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan da toplantıya katılım sağladı.

Uzun süredir profesyonel eğitmenlerden Proje Döngüsü Yönetimi Eğitimi alan, Proje ve Yabancı Dil Kulübü öğrencileri ortaya yeni projeler çıkardı.   Gençlik Köprüleri projesinde yer alan öğrencilerin Uzunköprü için ortaya çıkardığı 6 yeni proje programda sunuldu. Tanıtılan projeler şöyle: 1. Ergene Nehri’ni de ilgilendiren Istranca Dağları, 2. Yenilenebilir Enerji, 3. Güneş Panelleri, 4. Yeşil Alanların Çoğaltılması, 5. Fotoğraf ve Doğa, 6. Geri Dönüşüm ve Atık Yönetimi.

Öğrencilerin sunumlarından sonra Avrupa Birliği Semineri veren Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi öğretim üyesi Doç. Dr. Ekrem Tufan’ın konuşması büyük ilgi gördü. Program sonunda Edirne Vali Yardımcısı Dr. Ayhan Özkan “Bu tarz etkinlikleri il merkezinde göremiyoruz, Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi’nin ve proje ekibinin bu çalışmasını çok beğendim. Umarım başarıları artarak devam eder. Yeni projeler de harika” dedi.

Muzaffer Atasay Anadolu Lisesi’nin IPA Sınır Ötesi Programı başarı ile sonuçlandı


Güncelleme: 26/09/2012 / Hit: 5,984