ENGLISH
  Güncelleme: 06/07/2012

* Edirne Valiliği Genç Gönüllüler Grubu “Eylem1.2 Gençlik Girişimleri” Projesi Kabul Edildi

Edirne Valiliği desteği ile kurulan “Edirne Valiliği Genç Gönüllüler Grubu’nun”  Mayıs döneminde, Gençlik Programı- Eylem 1.2 Gençlik Girişimleri alt programı kapsamında sunduğu “Dünyamız Ağlamasın” isimli projesi kabul edildi.

Edirne Valiliği Genç Gönüllüler Grubu, Edirne Valiliği desteğiyle 27 Mart 2012 tarihinde kuruldu ve Edirne 80. Yıl Cumhuriyet Anadolu Lisesi'ne devam eden 16 genç ve orta öğrenimini tamamlamış 1 genç olmak üzere toplam 17 gençten oluşmaktadır.

Çocuk suçları oranını Edirne ilinde en aza indirme yolunda; girişimciliği destekleyen gönüllü gençler, idareciler, eğitmenler ve karar alıcıların işbirliği ile "Dünyamız Ağlamasın" isimli projeyi yerelde uygulayarak, sosyal medya ağları aracılığı ile ulusal çapta bilinç ve farkındalık kazandırılması hedefleniyor.

Bu proje ile, gençlerin ve toplumdaki tüm bireylerin sorumluluk alma isteklerini artırılması, kültürel çeşitliliğe saygı duyulması, ayrımcılıkla mücadele, aktif bir vatandaş olma yolunda yeni bilgi ve yetenek kazanımları, Avrupa Birliği'ne üye ülkeler ve AB Eğitim öncelikleri hakkında bilgi edinilmesi, takım çalışması yolu ile yaratıcılık ve girişimciliğin artırılması amaçlanıyor. 


Güncelleme: 06/07/2012 / Hit: 5,743