ENGLISH
  Güncelleme: 24/05/2012

* Edirne Uluslararası Bisiklet Şenliği ve Avrupa Günü

Edirne Avrupa Birliği Bilgi Merkezi’nin Bölgesel Etkinliği kapsamında 13 Mayıs 2012 tarihinde Edirne Doğa Sporları Kulübü (EDOSK) ortaklığı ile “4. Uluslararası Bisiklet Şenliği ve Avrupa Günü” kutlandı. Yapılan etkinliğe Edirne Valisi Sayın Gökhan SÖZER ve Edirne Vali Yardımcısı Sayın Dr. Ayhan ÖZKAN’ın yanı sıra çok sayıda kurum müdürü ve vatandaşlar katıldı.

Bisiklet Şenliği

Bisiklet sporunu sevdirmek ve bisiklet kullanımını arttırmak, aynı zamanda gelen komşu ülkeden konuklara Edirne’nin tarihi ve coğrafi güzelliklerini tanıtmak, bisiklet sporu ve uluslararası birlikteliğe dikkat çekmek amacıyla düzenlenen ve bu yıl  “4. EDİRNE ULUSLARARASI BİSİKLET ŞENLİĞİ ve AVRUPA GÜNÜ” olarak gerçekleştirilen etkinlik 13 Mayıs 2012 tarihinde Saraçlar Caddesinde saat 11:30’da başladı.

Bisiklet Şenliği

Şenliğin Avrupa Gününde kutlanmasının nedeni, uluslararası sporcuların da katılımıyla Avrupa entegrasyonuna, kültürler arası diyaloğa katkı sağlamanın da hedeflenmiş olmasıdır.

Bu etkinlikte, Bulgaristan ve Yunanistan’dan gelen yüzlerce bisikletliye ev sahipliği yapılmıştır. Ayrıca Keşan, Tekirdağ, Kırklareli ve ülkemizin bir çok yerinden bisikletliler de yapılan organizasyona katılmıştır.


Güncelleme: 24/05/2012 / Hit: 5,664