ENGLISH
  Güncelleme: 20/12/2011

* Balkan ve Karadeniz İşbirliği Komisyonu'nun Çalışma Ofisi Açıldı

Edirne, Çanakkale, Tekirdağ, Kırklareli, Samsun, Sinop ve Trabzon il özel İdarelerinin üye olduğu, Başkanlığını Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesi Vali Yardımcısı Pavlos DAMIANIDIS'in Başkan Yardımcılığını ise Edirne Vali Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN ‘ın yaptığı Balkan ve Karadeniz İşbirliği Komisyonu (BBSRC)‘nun çalışma ofisi Yunanistan'ın Kavala kentinde hizmete girdi.
Kavala Belediyesinin tahsis ettiği çalışma ofisinin açılış törenleri Kavala Belediye Başkanı Başkanı Simitsis KOSTiS'in ev sahipliğinde gerçekleşti.
Açılış törenine Doğu Makedonya ve Trakya Bölgesi Valisi Aristides GIANNAKIDIS, BBSRC Başkanı Pavlos DAMIANIDIS, Avrupa Kıyı Bölgeleri Konferansı (CPMR) Başkanı Jean-Yves LE DRIAN, CPMR Genel Sekreteri Eleni MARIANOU, Bölgeler Komitesi Başkanı Dirk BRESSO, Avrupa Komisyonu DG REGIO Genel Direktörü Dirk AHNER; Yunanistan Gelişim, Rekabet ve Denizcilik Bakan Yardımcısı Socratis XINIDIS; Yunanistan Sağlık ve Sosyal Dayanışma Bakan Yardımcısı Michalis TIMOSIDIS ile Adalet, Yunanistan Şeffaflık ve İnsan hakları Bakan Yardımcısı Georgios PETALOTIS katıldılar.
Törene Türkiye'den Kırklareli Valisi Mustafa YAMAN, Edirne Vali Yardımcısı ve Balkan ve Karadeniz İşbirliği Komisyonu (BBSRC) Başkan Yardımcısı Dr. Ayhan ÖZKAN ile Gümilcine Türkiye Başkonsolosu Mustafa SARNİÇ katıldı.

edirne_bbsrc_calisma_ofisi_acildi


Güncelleme: 20/12/2011 / Hit: 5,762