ENGLISH
  Güncelleme: 11/12/2012

* Ankara AB'ye Hazırlanıyor Projesi Hayatboyu Bilgi Günü Gerçekleşti

Avrupa Birliği Bakanlığı, Ankara Valiliği ve Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yürütülen “Ankara Avrupa Birliği’ne Hazırlanıyor Projesi” tüm hızıyla sürüyor. Ankara’nın yerel yönetimlerinin Avrupa Birliği ve mali yardımları konusunda teknik kapasitesinin artırılmasını hedefleyen proje çerçevesinde AB hibe programlarının tanıtımı ve proje hazırlama eğitimleri gerçekleştirilmesi öngörülüyor. Bu doğrultuda AB Eğitim ve Gençlik Programları Merkezi Başkanlığı (Ulusal Ajans) destekleriyle “Hayatboyu Öğrenme Programı Bilgi Günü” 11 Aralık 2012 tarihinde Ankara Büyükşehir Belediyesi bünyesinde gerçekleşti.

Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanı Bülent ÖZCAN’ın konuşmalarıyla başlayan bilgi gününün açılışında Ankara İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Sayın Dr. Şentürk UZUN da yer aldı. Avrupa Birliği Bakanlığı Sosyal, Bölgesel ve Yenilikçi Politikalar Başkanlığı AB İşleri Uzman Yardımcısı Sayın Umut AZAK’ın Birlik Programları tanıtımı ve Ulusal Ajans uzmanlarınca gerçekleştirilen sunumlar ile devam eden eğitimde 200’ü aşkın katılımcı Hayatboyu Öğrenme Programını yakından tanıma şansı buldu.

Ağırlıklı olarak Leonardo da Vinci ve Grundtvig programlarının tanıtıldığı bilgi gününde kamu kurumları, sivil toplum ve özel sektörden gelen katılımcılar mesleki eğitim ve yetişkin eğitimi konularında sağlanan Avrupa Birliği hibe destekleri ve projeleri hakkında bilgilenme fırsatı yakaladılar.


Güncelleme: 11/12/2012 / Hit: 6,148