ENGLISH
  Güncelleme: 04/07/2012

* Ankara AB’ye Hazırlanıyor Projesi Kapsamında 7. Çerçeve Programı Bilgi Günü Düzenlendi

Avrupa Birliği Bakanlığı, Ankara Valiliği ve Ankara Büyükşehir Belediyesi işbirliğinde yürütülen Ankara Avrupa Birliği’ne Hazırlanıyor Projesi tüm hızıyla sürüyor. Ankara’nın yerel yönetimlerinin Avrupa Birliği ve mali yardımları konusunda teknik kapasitesinin artırılmasını hedefleyen proje çerçevesinde AB hibe programlarının tanıtımı ve proje hazırlama eğitimleri gerçekleştirilmesi öngörülüyor. Bu doğrultuda Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu’nun (TÜBİTAK) destekleriyle 7. Çerçeve Programı Bilgi Günü 3 Temmuz 2012 tarihinde Ankara Sanayi Odası’nda gerçekleşti.

Ankara Sanayi Odası Genel Sekreteri Doç. Dr. Sayın Yavuz CABBAR ve Avrupa Birliği Bakanlığı Proje Uygulama Başkanlığı Koordinatörü Sayın Dr. İlksen Hilal YILDIR’ın konuşmalarıyla başlayan bilgi gününün açılışında Ankara İl AB Daimi Temas Noktası Vali Yardımcısı Sayın Dr. Şentürk UZUN da yer aldı. Avrupa Birliği Bakanlığı Sosyal, Bölgesel ve Yenilikçi Politikalar Başkanlığı AB İşleri Uzman Yardımcısı Sayın Yusuf Ziya AYRIM’ın Birlik Programları tanıtımı ve TÜBİTAK uzmanlarınca gerçekleştirilen 7. Çerçeve Programı ve Başarılı Projeleri sunumları ile devam eden eğitimde 100’ü aşkın katılımcı 7. Çerçeve Programını yakından tanıma fırsatı buldu.

Ankara AB’ye Hazırlanıyor Projesi kapsamında geçtiğimiz haftalarda da Avrupa Birliği Programlarından “Kültür Programı” ve “Eko-İnovasyon Programı” tanıtılmıştı. 12 ay sürecek projenin  önümüzdeki aylarında “Hayatboyu Öğrenme ve Gençlik Programları” ve “Bilgi Toplumu Teknolojileri Politikası Destek Programı” eğitimleri de gerçekleştirilecek.


Güncelleme: 04/07/2012 / Hit: 6,305