ENGLISH
  Güncelleme: 26/07/2011

* Kırıkkale Valiliği "AB Yolunda Kırıkkale" Projesi Açılış Toplantısı Gerçekleştirildi

Avrupa Birliği Bakanlığı'nın İçişleri Bakanlığı ile işbirliği içerisinde sürdürmekte olduğu ve bir yılını doldurmuş olan "Valiliklerin AB Sürecinde Etkinliğinin Artırılması Projesi"  kapsamında, "Valilik AB Birimleri"nin teknik ve idari kapasitesini artırmak amacıyla Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından yürütülen "İllerimiz AB'ye Hazırlanıyor Programı" teklif çağrısı sonuçlarına göre destek almaya hak kazanan Kırıkkale Proje Destek Ofisi'nin "AB Yolunda Kırıkkale" isimli projesi, 26 Temmuz 2011 tarihinde Kırıkkale İl Kültür Merkezi'nde düzenlenen açılış töreniyle kamuoyuna tanıtıldı.

Açılış toplantısına Avrupa Birliği Bakanlığı Siyasi İşler Başkanı Sayın Ege ERKOÇAK ve Proje Uygulama Başkanlığı Koordinatörü Dr. Hilal YILDIR, Kırıkkale Vali Yardımcısı Sayın Fethi YORULMAZ, İl Özel İdare Genel Sekreteri, İl Genel Meclisi Başkanı ve AB Komisyonu Başkanı, tüm ilçe kaymakamları, İl Jandarma Alay Komutan Vekili, İl Milli Eğitim Müdürü, Sanayi Bilim ve Teknoloji İl Müdürü, İl Sağlık Müdürü, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü, Sosyal Hizmetler İl Müdürü, Dernekler İl Müdürü ve baro, sanayi ve ticaret odaları başta olmak üzere yerel ve sivil toplum kuruluşlarından temsilciler katıldı.

Kırıkkale Vali Yardımcısı Sayın Fethi YORULMAZ'ın projeyle ilgili detaylı bir konuşma yaptığı törende, Avrupa Birliği Bakanlığı Siyasi İşler Başkanı Sayın Ege ERKOÇAK, daha somut içerikli projeler yerine "Yargı ve Temel Haklar" gibi nispeten daha soyut fakat son derece önemli bir alana yönelen projenin bu anlamda öncü bir proje olacağını belirtti. Açılış sonrası düzenlenen kokteyle Kırıkkale Valisi Sayın Yusuf Hakan GÜNER de katılım sağladı.

Proje kapsamında ilk faaliyet olarak 27-28 Temmuz ve 14-15 Eylül tarihlerinde, Kırıkkale Barosuna kayıtlı avukatlara yönelik Bakanlığımız Avrupa Birliği Hukuku Başkanı Doç. Dr. Sanem BAYKAL'ın ve Siyasi İşler Başkanı Sayın Ege ERKOÇAK'ın da eğitimci olarak yer alacağı "Avrupa Birliği Müzakere Sürecinde Yargı ve Temel Haklar Faslı Eğitimi" gerçekleştirilecek. Ayrıca Kırıkkale Valiliği için hazırlanacak olan internet sitesinin çalışmaları da son aşamaya getirildi.


Güncelleme: 26/07/2011 / Hit: 9,042

Copyrights © 2023 Republic of Türkiye Ministry of Foreign Affairs
Directorate for EU Affairs
Copyrights © 2023 - Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı
Avrupa Birliği Başkanlığı