ENGLISH
  Güncelleme: 03/07/2024

Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi II (EDU-CARE II) Açılış Konferansı Gerçekleştirildi

Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) 2014-2020 dönemi “Eğitimli Çocuk Bakıcılarının Teşviki Yoluyla Kayıtlı Kadın İstihdamının Desteklenmesi Projesi II (EDU-CARE II)” kapsamında düzenlenen Açılış Konferansı, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay’ın katılımlarıyla, 2 Temmuz 2024 tarihinde Ankara’da gerçekleştirildi.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Lutfihak Alpkan, Sosyal Güvenlik Kurumu Başkan Yardımcısı İsmail Ertüzün ve AB Türkiye Delegasyonu Maslahatgüzarı Jurgis Vilcinskas’ın  açılış konuşmalarını yaptığı etkinlik, uzman konukların sunumları ile devam etti.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay konuşmasında, IPA kapsamında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sosyal Güvenlik Kurumu ile beraber yürütülen projelerin, hem AB uyum sürecine hem de kadın istihdamına yaptığı katkıların önemini vurguladı.   


Diğer Haberler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 03/07/2024 / Hit: 536

Copyrights © 2023 Republic of Türkiye Ministry of Foreign Affairs
Directorate for EU Affairs
Copyrights © 2023 - Türkiye Cumhuriyeti Dışişleri Bakanlığı
Avrupa Birliği Başkanlığı