ENGLISH
  Güncelleme: 14/01/2022

Avrupa Dayanışma Programı (ESC) Komitesi Çevrimiçi Toplandı

Avrupa Komisyonu tarafından organize edilen AB'nin gençlik politikası çerçevesinde gönüllülük ve dayanışma faaliyetleri konulu AB Programı olan Avrupa Dayanışma Programı (ESC) 2022 yılı Çalışma Programının görüşüldüğü  ESC Program Komitesi çevrimiçi toplantısı 13 Ocak 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Program katılımcısı ülkelerin temsil edildiği Komite toplantısına, ülkemizde Erasmus+ ve ESC Programlarının ulusal otoritesi olan Başkanlığımızı temsilen Birlik Programları ve Sınır Ötesi İşbirliği Daire Başkanlığından AB İşleri Uzmanı Arzu Akar ve AB İşleri Uzman Yardımcısı Umut Şaşmaz katılım sağladı.

ESC Programı Komite toplantısında Avrupa Komisyonu, programın 2022 Avrupa Gençlik Yılı kapsamında yapılacak faaliyetlere ilişkin bilgi verdi. Komisyon ayrıca programın önceliklerinden olan sosyal kapsayıcılık ve çeşitlilik stratejisine uyumunu önemini vurgulayarak ve programın 2022 yılı bütçesinin artarak 138 milyon avrodan 150 milyon avroya çıkacağını belirtti.

Komite üyesi ülkeler tarafından 2022 yılı bütçesi ve yıllık çalışma programı ile ilgili görüşler dile getirilerek görüşlerin yazılı istişare sürecinin ise önümüzdeki hafta tamamlanması akabinde Komitenin çalışma programını onaylaması kararlaştırıldı.

Avrupa Dayanışma Programı hakkında www.ua.gov.tr ve https://europa.eu/youth/solidarity_en adreslerinden ayrıntılı bilgiye ulaşılabilir.

 


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 14/01/2022 / Hit: 2,836