ENGLISH
  Güncelleme: 21/02/2014

AB Yolunda Genç İletişimciler Yarışması Nihai Jüri Değerlendirmesi Sonuçlandı

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Mevlüt Çavuşoğlu himayelerinde düzenlenen AB Yolunda Genç İletişimciler Yarışması Nihai Jüri değerlendirmesi, 18 Şubat 2014 Salı günü Avrupa Birliği Bakanlığı’nda, Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi M. Haluk Ilıcak başkanlığında akademisyenler ve Bakanlık yetkililerinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Avrupa Birliği ülkeleri ile Türkiye arasındaki karşılıklı önyargıları ve bilgi eksikliğini gidermek için genç iletişimcilerin yaratıcılığından faydalanılmasını amaçlayan yarışmaya Türkiye genelindeki 35 üniversiteden öğrenciler eserleri ile katılım sağladı. Altı kategoride yarışan öğrenciler eserleriyle Türkiye’nin AB’ye Katılım Sürecinde Kadın ve Çevre alanlarında yürütülen çalışmalar ile Türkiye’nin üyeliğinin AB’ye kazandıracaklarını anlattılar.

Açık Hava Reklamı ve Basılı Materyal, Halkla İlişkiler Kampanyası, İnternet ve Sosyal Medya Uygulamaları, Radyo, Haber Dosyası ve Televizyon kategorilerinde düzenlenen yarışmada;

-          Açık Hava Reklamı ve Basılı Materyal kategorisinde Anadolu Üniversitesi’nden Göze Çiçek ve Fırat İnce’nin “Young Turkey is Thinking Big” adlı eseri,

-          Halkla İlişkiler Kampanyası kategorisinde Selçuk Üniversitesi’nden Feride Özdengül, Erol Dönek ve Muhsin Samet Okur’un “Her Düş Gelecek” adlı eseri,

-          İnternet ve Sosyal Medya Uygulamaları kategorisinde Akdeniz Üniversitesi’nden Faruk Kayın’ın “Adım Adım Avrupa” adlı eseri,

-          Radyo kategorisinde İstanbul Kültür Üniversitesi’nden Özge Özkök ve Beyza Bozkurt’un  “CE” adlı eseri,

-          Haber Dosyası kategorisinde Akdeniz Üniversitesi’nden Hayal Maraşlı ve Taner Yapku’nun “Karadeniz Kadiniyuk Haklarumuzun Peşindeyuk” adlı eseri,

-          Televizyon kategorisinde ise, Yaşar Üniversitesi’nden Recep Susem, Naz Sütçü ve Evren Babayiğit’in “Unity” adlı eseri

   birincilik ödülüne layık görüldü.

 

Yarışmada ödül almaya hak kazanan tüm eserler ve nihai jüri listesi aşağıda sunulmaktadır:

A. Açık Hava Reklamı ve Basılı Materyal Kategorisi

1.   Young Turkey is Thinking Big - Anadolu Üniversitesi – Göze Çiçek, Fırat İnce

2.   Turkey: Noah’s Ark in EU – Gazi Üniversitesi – Gizdem Ölçücüoğlu, Çağlar Güler

3.    Anti-Aging – İstanbul Ticaret Üniversitesi – Aysun Bedir - Serhat Bağdatlı

B. Halkla İlişkiler Kategorisi

1.    Her Düş Gelecek – Selçuk Üniversitesi – Feride Özdengül, Erol Dönek, Muhsin Samet Okur

2.   3D Dünya İçin Değiştir Dönüştür – Erciyes Üniversitesi -  Derya Açar, Nergiz Boral

3.   Yarınlarımızın Başına Poşet Örmeyin – Erciyes Üniversitesi -  Süleyman Keskin, Halil İbrahim Yılmaz, Rustam Berdiyew

C. İnternet ve Sosyal Medya Uygulamaları Kategorisi

1.   Adım Adım Avrupa – Akdeniz Üniversitesi – Faruk Kayın

2.   Sosyal Süreç Sosyal Medya – İstanbul Üniversitesi – Kaan Küçükarslan, Arda Yumuşakbaş

3.   AB Yolunda Türkiye Kadınlarımız El Ele – Gazi Üniversitesi – Duygu Şen, Özge Bal

D. Radyo Kategorisi

1.   CE – İstanbul Kültür Üniversitesi – Özge Özkök, Beyza Bozkurt

2.   AB Bize Uyar – Akdeniz Üniversitesi – Bahadır Burak Solak, Mikail Akyüz

3.   Türkiye AB’ye Türk Kadını Girişime – Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi - Hülya Ural

E. Haber Dosyası Kategorisi

1.   Karadeniz Kadiniyuk Haklarumuzun Peşindeyuk – Akdeniz Üniversitesi – Hayal Maraşlı, Taner Yapku

2.   Şiddete Karşı AB Desteği – İstanbul Kültür Üniversitesi – Ayça Tezeken, Ömer Faruk Orha

3.   Uluslararası Rekabette Eko-Etiket Dönemi – Ankara Üniversitesi – Sadık Demirbağ, Buket Çalıkuşu

F. Televizyon Kategorisi

1.   Unity – Yaşar Üniversitesi – Recep Susem, Naz Sütçü, Evren Babayiğit

2.   Same Words – Anadolu Üniversitesi – Doruk Arslan, Buğra Balcı

3.   Here to Make It More Delicious – Karadeniz Teknik Üniversitesi – Onur Cem Bülbül, Yusuf Emre Atasayar, Emre Gülver

 

AB Yolunda Genç İletişimciler Yarışması Nihai Jüri Üyeleri

Jüri Başkanı: Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşarı Büyükelçi M. Haluk Ilıcak

Jüri Üyeleri:

1.   Avrupa Birliği Bakanlığı Müsteşar Yardımcısı, Dr. F. H. Burak Erdenir

2.   Avrupa Birliği Bakanlığı Bakan Basın Müşaviri, Nuri Cihangir Şahin

3.   Prof. Dr. Peyami Çelikcan, İstanbul Şehir Üniversitesi

4.   Prof. Dr. Rengin Küçükerdoğan, İstanbul Kültür Üniversitesi

5.   Doç. Dr. Ahmet Ayhan, Akdeniz Üniversitesi

6.   Doç. Dr. Hasan Kemal Süher, Bahçeşehir Üniversitesi

7.   Doç. Dr. Alper Altunay, Anadolu Üniversitesi

8.   Doç. Fuat Akdenizli, İstanbul Aydın Üniversitesi

9.   Doç. Dr. Muharrem Çetin, Gazi Üniversitesi

10.  Yrd. Doç. Dr. Gilman Senem Gençtürk Hızal, Başkent Üniversitesi

11.  Öğretim Görevlisi Bülent Özkam, Ankara Üniversitesi

 


Diğer Etkinlikler

Image
 
Image
 
Image
 
Image
 
Image
 

Güncelleme: 21/02/2014 / Hit: 13,486