“Türkiye’nin AB’ye Üyelik Süreci” Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı Samsun’da Düzenlendi

Son Güncelleme: 25 Aralık 2015

Avrupa Birliği Bakanlığı tarafından, Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır'ın katılımlarıyla 24 Aralık 2015 tarihinde, Samsunlu sivil toplum kuruluşları, yerel yönetimler, iş dünyası kuruluşları ve üniversitelerden yaklaşık 1600 temsilcinin katılımıyla "Türkiye'nin AB'ye Üyelik Süreci" konulu Sivil Toplumla Diyalog Toplantısı düzenlendi. Toplantının açılışına Gençlik ve Spor Bakanı Sayın Çağatay Kılıç da katıldı.

Avrupa Birliği Bakanı ve Başmüzakereci Büyükelçi Volkan Bozkır toplantı kapsamında müzakere sürecimize ilişkin değerlendirmelerini paylaştıktan sonra, samimi bir diyalog ortamında katılımcılar ile görüş alışverişinde bulundu.

Toplantıda ayrıca, Erasmus + Programı ve Türkiye-AB Mali İşbirliği Programı kapsamında sivil toplum kuruluşlarına verilen destekler konusunda bilgilendirme sunumları yapıldı.

Avrupa Birliği Bakanlığı'nca "Güçlü bir sivil toplum ve güçlü bir Türkiye" anlayışıyla son bir yıl içerisinde İstanbul, İzmir, Konya, Adana, Bursa ve Antalya'da 6 adet sivil toplumla diyalog toplantısı düzenlenmişti. Bu toplantılara binlerce sivil toplum kuruluşunu temsilen 12.000'den fazla kişi katılmıştı.

24.12.2015 - Türkiye - AB Mali İşbirliği ve Karadeniz Sınırötesi İşbirliği Programı Sunumu - Beyza Turan

24.12.2015 - IPA Kapsamında STK'lara Sağlanan Destekler Sunumu - Bülent Özcan

24.12.2015 - Erasmus+ Programı Kapsamında STK'lara Sağlanan Destekler Sunumu - İbrahim Demirel

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir