2024 - 2025 Akademik Yılı Avrupa Koleji AB Başkanlığı Yüksek Lisans Bursunu Almaya Hak Kazananlar Belirlendi

Son Güncelleme: 02 Mayıs 2024

2024-2025 Akademik yılı Avrupa Koleji AB Başkanlığı Yüksek Lisans Burs Programı kapsamında, Avrupa Koleji Türkiye Ulusal Seçici Kurulu tarafından 18-19 Nisan 2024 tarihlerinde mülakata  çağrılmış 48 aday arasından Koleje kabul edilen ve bursa hak kazanan bursiyerler belirlenmiştir.

Akademik nitelikleri ve sözlü sınav başarıları üzerinden yapılan değerlendirme sonucunda, 2024 - 2025 akademik yılında 15 öğrenci Avrupa Koleji’nde yüksek lisans eğitimi için burs kazanmıştır. 7 öğrenci de yedek bursiyer olarak belirlenmiştir.

Bruges ve Natolin kampüslerinde eğitim veren Avrupa Koleji, Avrupa Birliği çalışmaları alanında en nitelikli uzmanları yetiştiren önde gelen eğitim kurumları arasında bulunmaktadır. Avrupa Koleji’nin 1949 yılında kuruluşundan bugüne kadar, 240 Türk öğrenci yüksek lisans eğitimi almıştır. Bu öğrencilerin 163’ü AB Başkanlığı’nın eşgüdümünde yürütülen burs programından yararlanmıştır. 

Öğrencilere burs veren Vehbi Koç Vakfı, Eti Gıda Sanayi ve Ticaret A.Ş., Sabancı Holding A.Ş., Tüvtürk Kuzey Taşıt Muayene İstasyonları Yapım ve İşletim A.Ş.,TAV Havalimanları, ACTECON, GATEWAY Lojistik A.Ş., İstanbul Sanayi Odası ve Kocaeli Sanayi Odası, Polonya Dışişleri Bakanlığı ve Avrupa Koleji’ne teşekkür ediyoruz.

AB Başkanlığımızın 2024-2025 akademik yılı Avrupa Koleji Yüksek Lisans Bursunu kazananları kutlar, Avrupa Koleji’ndeki eğitimlerinde ve bundan sonraki çalışmalarında başarılar dileriz. Bu kez kabul ve burs olanağı bulamayan adayları ise, seneye daha iyi hazırlanarak, yeniden başvuru yapmaya davet ediyoruz.

2024-2025 Akademik Yılı için Avrupa Koleji AB Başkanlığı Yüksek Lisans Bursunu kazananlar ile yedek olarak belirlenenlerin listesi için tıklayınız.

Sürece ilişkin olabilecek sorular avrupakoleji@ab.gov.tr adresine iletilebilir.

 

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir