Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay Avrupa Koleji 2023-24 Bursiyer ve Mezunlarıyla Çevrimiçi Toplantıda biraraya geldi

Son Güncelleme: 18 Temmuz 2023

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay, 2023-2024 eğitim dönemi için Avrupa Koleji bursu kazanan 13 Türk genci ile  Kolej mezunlarını biraraya getiren 17 Temmuz 2023 tarihindeki çevrimiçi toplantıya katıldı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı Büyükelçi Mehmet Kemal Bozay ile aynı zamanda Avrupa Koleji mezunu olan Avrupa Birliği Daimi Temsilcimiz Büyükelçi Faruk Kaymakcı konuşmalarında, her yıl çok sayıda öğrenciye büyük şans tanıyan Avrupa Koleji burs programının önemine vurgu yaptılar. Programdan bugüne kadar 149 bursiyerin yararlandığını ve önümüzdeki yıllarda bu sayıyı artırmayı hedeflediklerini belirttiler.

13 Türk bursiyere geleceğin Avrokratları ve AB’deki elçilerimiz gözüyle baktığını belirten Büyükelçi Bozay, bursun Türkiye’nin ve AB üyelik sürecimizin geleceğine yapılan kıymetli bir yatırım olduğunu dile getirdi.

Bu toplantı vasıtasıyla, bursiyerler arasında oluşturulan iletişim ağının daha da güçlendirilmesi ile mezunların birbirleriyle ve yeni bursiyerlerle tanışmalarına olanak sağlandı.

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir