Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programı 1. Çağrı Kapsamında Proje Hazırlama Eğitimleri Zonguldak ve Samsun'da düzenlenecek

Son Güncelleme: 08 Mayıs 2023

Avrupa Birliği ile Türkiye arasındaki mali işbirliği çerçevesinde Avrupa Birliği Başkanlığının Ulusal Otorite sıfatıyla ülkemizdeki yönetimi ve uygulamasından sorumlu olduğu sınır ötesi işbirliği programlarından olan Interreg NEXT Karadeniz Havzasında Sınır Ötesi İşbirliği Programının ilk teklif çağrısı 30 Mart 2023 tarihinde yayınlanmıştır. 4 Temmuz 2023 tarihine kadar açık olacak söz konusu çağrı kapsamında, Başkanlığımız tarafından Program alanında bulunan illerimizde potansiyel proje yararlanıcılarına yönelik proje hazırlama eğitimleri düzenlenecektir.

Söz konusu etkinliklerin ilki 16-17 Mayıs 2023 tarihinde Zonguldak şehrinde yapılacak olup, başvurular 9 Mayıs 2023 tarihine kadar kabul edilecektir. Diğer etkinlik ise, 30-31 Mayıs 2023 tarihinde Samsun’da düzenlenecek olup, başvurular 22 Mayıs 2023 tarihine kadar kabul edilecektir. Söz konusu etkinlikler için kayıtlar, aşağıda yer alan bağlantılardaki formların doldurulması suretiyle alınacaktır. Proje hazırlama eğitimleri yalnızca programın teklif çağrılarına proje sunabilecek nitelikteki potansiyel yararlanıcıların fiziki katılımına açık olacaktır ve katılım düzeyinin sınırlı tutulması planlanmaktadır. Söz konusu etkinlik, Teklif çağrısının temel esasları, sınır ötesi proje fikri geliştirme, proje müdahale mantığı, başvuru formu ve süreci gibi konuları içerecektir.

16-17 Mayıs Zonguldak Proje Hazırlama Eğitimi - https://bit.ly/3GVuGxK   Son başvuru  9 Mayıs saat  17:00

30-31 Mayıs Samsun Proje Hazırlama Eğitimi - https://bit.ly/3MXiaSk         Son başvuru, 22 Mayıs 2023 saat 17:00

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir