Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı İl İl AB Buluşmaları 9: Kayseri Etkinliğine Katıldı

Son Güncelleme: 27 Eylül 2022

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Kayseri Valiliği ile işbirliği içerisinde 19 Eylül 2022 tarihinde gerçekleştirilen “İl İl AB Buluşmaları 9: Kayseri” etkinliğinde kamu kurumları, yerel yönetimler ve sivil toplum temsilcileri biraraya geldi.

İl İl AB Buluşmaları Kayseri etkinliğinde, Avrupa Birliği (AB) üyelik sürecimizdeki temel dinamikler ve güncel meseleler değerlendirildi. AB’ye katılım sürecimize yerel aktörlerin aktif olarak katılması ve destek vermesinin öneminin altını çizen Büyükelçi Kaymakcı, AB müktesebatının önemli bir bölümünün sahiplenilmesinde ve uygulanmasında yerel aktörlerimize önemli sorumluluklar ve görevler düştüğünü de ifade etti.

Etkinlikte ayrıca, Erasmus+ Programı ve Avrupa Dayanışma Programı, Katılım Öncesi Yardım Aracı (IPA) Fonları, Jean Monnet ve Avrupa Koleji Burs Programları ile Birlik Programları kapsamında Kayseri’deki kurum ve kuruluşların faydalanabileceği AB fırsatları tanıtıldı.

Temaslarına, Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında Kayseri Büyükşehir Belediyesi evsahipliğinde gerçekleştirilen etkinlikle devam eden Büyükelçi Kaymakcı, ayrıca Erciyes Üniversitesi’nde düzenlenen "AB Sürecimiz ve Gençler için Fırsatlar" konferansına katıldı ve ardından Kayseri Sanayi Odası ve Kayseri Ticaret Odası yetkilileri ile “AB Üyelik Sürecimiz, Avrupa Yeşil Mutabakatı ve İş Dünyamızın Rolü” konulu toplantıda biraraya geldi.

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir