Erasmus+ Programı Komitesi Çevrimiçi Toplandı

Son Güncelleme: 17 Ocak 2022

Avrupa Komisyonu tarafından organize edilen AB'nin eğitim, gençlik ve spor alanlarındaki Birlik Programı olan Erasmus+ Programı Komitesi 14 Ocak 2022’de çevrimiçi toplandı. Program katılımcısı üye ve asosiye ülkelerin temsil edildiği Komite toplantısına, ülkemizde Erasmus+ ve ESC Programlarının ulusal otoritesi olan Başkanlığımızı temsilen Birlik Programları ve Sınır Ötesi İşbirliği Daire Başkanlığından AB İşleri Uzmanları Arzu Akar ve Dr. Petek Karatekelioğlu ve Uzman Yardımcısı Umut Şaşmaz katılım sağladı.

Erasmus+ Program Komitesi toplantısında Avrupa Komisyonu, 2022 Avrupa Gençlik Yılı kapsamında yapılacak faaliyetlere ilişkin bilgi verdi. Komisyon ayrıca programın önceliklerinden olan sosyal kapsayıcılık ve çeşitlilik stratejisine uyumun önemini vurgulayarak programın toplam yıllık bütçesinin 2022 yılında 2021 yılına göre 120 milyon avro artacağını belirtti. 

Toplantıda daha sonra Komite üyesi ülkeler 2022 yılı bütçesi ve yıllık çalışma programı ile ilgili görüşlerini dile getirdi ve görüşlerin yazılı istişare sürecinin ise önümüzdeki hafta tamamlanması akabinde Komitenin çalışma programını onaylaması kararlaştırıldı.

Erasmus+ Programı hakkında www.ua.gov.tr ve https://ec.europa.eu/programmes/erasmus-plus/node_en adreslerinden ayrıntılı bilgiye ulaşılabilir.

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir