Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı “Erasmus+ Beyond Education, Connecting Culture and Civilizations” webinarına katıldı

Son Güncelleme: 08 Şubat 2021

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı AB-Türkiye Dostluk Grubu tarafından 8 Şubat 2021 tarihinde çevrimiçi olarak düzenlenen “Erasmus+ Beyond Education, Connecting Culture and Civilizations”  etkinliğine katıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasını gerçekleştiren Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, Erasmus+ ve Avrupa Dayanışma Programlarının ülkemiz ile AB arasındaki ilişkilerin geliştirilmesinde ve önyargıların kırılmasında oynadığı role değindi. Büyükelçi Kaymakcı, ayrıca, programlardan yararlanan kişiler arasında gelişen olumlu diyaloğun, AB ile Türkiye arasındaki ilişkilerin gelişmesine de büyük katkılar sunduğuna vurgu yaptı. 

2020 yılında kurulan AB-Türkiye Dostluk Grubu, Türkiye ile Avrupa Birliği arasında kültürel ve sosyal alanlarda ilişkileri geliştirmeyi amaçlıyor. Grup bu amaç doğrultusunda siyasetçiler, iş camiası, sivil toplum ve vatandaşlar arasında ilişkileri, kültürel faaliyetler ve ortak değerler yoluyla geliştirmeyi hedefliyor.

 

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir