Dışişleri Bakan Yardımcısı Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, “Gençlerin Gelişimine Tenis ile Destek ve Kariyer Odaklı Yaklaşım” Adlı Erasmus+ Projesinin Açılış Toplantısına Katıldı

Son Güncelleme: 04 Eylül 2020

Erasmus+ Gençlik Alanında Stratejik Ortaklıklar faaliyeti kapsamında desteklenen Türkiye Tenis Federasyonu’nun yürütücüsü olduğu “Gençlerin Gelişimine Tenis ile Destek ve Kariyer Odaklı Yaklaşım” Projesinin açılış toplantısı 1 Eylül 2020 Salı Günü Ankara Tenis Kulübü’nde Dışişleri Bakan Yardımcısı Avrupa Birliği Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı’nın katılımıyla gerçekleştirildi.

Litvanya ve Bulgaristan’dan proje ortaklarının ve projede yer alan 10 sporcu ve 5 antrenörün de katıldığı açılış toplantısında ayrıca mini bir gösteri maçı düzenlendi.

Proje, gençlerin kariyer ve sosyal hayatında tenis sporu aracılığıyla gelişimlerinin desteklenmesini amaçlamaktadır. Bu kapsamda, 5 dezavantajlı ilde (Ağrı, Trabzon, Mersin, Gaziantep, Şanlıurfa) seçilen 13 yaş ve üstü toplam 100 gençle tenis antrenmanları yapılmaktadır. Proje kapsamında ayrıca gençlerle çalışan eğitmenlerin eğitimi de yapılacaktır.

Erasmus+ Programı ve Spor Projelerine ilişkin detaylı bilgi için www.ua.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir