Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı Sofya Temaslarını Tamamladı

Son Güncelleme: 26 Temmuz 2019

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı 23 Temmuz 2019’da Bulgaristan’ın başkenti Sofya’ya bir ziyaret gerçekleştirdi.

Sofya’da bir dizi temasta bulunan Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Kaymakcı, ilk olarak Bulgaristan Ulusal Meclis Dışişleri Komisyonu Başkanı Dzhema Grozdonova ile biraraya geldi. Bahsekonu görüşmede, Türkiye-Bulgaristan ikili ilişkilerinin yanısıra, AB üyelik sürecimiz, AB’ye ilişkin konular ile iki ülkenin ortak gündemindeki çeşitli bölgesel ve uluslararası konular ele alındı.

Ziyaret kapsamında Bulgaristan Bölgesel Kalkınma Bakan Yardımcısı Denitsa Nikolova ile de bir görüşme gerçekleştiren Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Kaymakcı, görüşmenin ardından Bulgar mevkidaşı ile birlikte Bulgaristan-Türkiye Sınır Ötesi İşbirliği kapsamında yürütülecek projelerin sözleşme imza törenine katıldı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Kaymakcı ayrıca Sofya Büyükelçiliğimiz ev sahipliğinde Türkiye ve Bulgaristan’dan sivil toplum kuruluşları temsilcilerine yönelik düzenlenen Sınır Ötesi İşbirliği, Türkiye-AB Sivil Toplum Diyaloğu ve Erasmus+ Programlarına ilişkin bilgilendirme toplantısına katıldı.

Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı Sofya temasları çerçevesinde son olarak Bulgaristan Müslümanları Diyaneti Başmüftüsü Mustafa Hacı Aliş ile biraraya gelerek görüş alışverişinde bulundu.

 

 

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir