“Avrupa Gününde Erasmus+ Tecrübeni ve Hikayeni Paylaş” Etkinliği Gerçekleştirildi

Son Güncelleme: 20 Mayıs 2019

2019 yılı 9 Mayıs Avrupa Günü kutlamaları kapsamında, Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı ve Türkiye Ulusal Ajansı Başkanı İlker Astarcı’nın ev sahipliğinde, 15 Mayıs 2019 tarihinde, “2019 Avrupa Gününde Erasmus+ Tecrübeni ve Hikayeni Paylaş / Share Your Erasmus+ Experience and Story on Europe Day-2019” adlı iftar yemeği etkinliği Ankara’da gerçekleştirildi.

Etkinliğe; AB Türkiye Delegasyonu temsilcileri, Büyükelçiler, ülkemizde misafir olarak bulunan Erasmus+ öğrencileri ve daha önce programdan yararlanmış Erasmus+ öğrencileri ile üniversite temsilcilerinden oluşan yaklaşık 120 kişi katıldı. Etkinlikte, gelen ve giden Erasmus+ öğrencilerinin tecrübeleri ve hikâyelerine yer verildi.

Erasmus+ Programının gençlerin kişisel ve mesleki gelişimlerini desteklediğini belirten Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, 2004-2018 yılları arasında ülkemizden yaklaşık 32.000 başvurunun kabul edildiğini ifade etti. Aynı dönemde 1 Milyar 100 Bin avronun üzerinde hibe desteği sağlandığını belirten Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Faruk Kaymakcı, 700 bini aşkın katılımcıya eğitim ve gençlik fırsatları sunulduğunu sözlerine ekledi.

 

Bu döküman ab.gov.tr sitesinde bulunan makaleden otomatik üretilmiştir